مدیر عامل مخابرات استان یزد: وضعیت پوشش موبایل در بافق فراتر از استان و حتی تهران است

به گزارش هفته نامه افق کویر،سه شنبه هفته گذشته جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان بافق در محل فرمانداری این شهرستان با حضورمدیرکل ICT استان ،مدیران استانی زیرمجموعه و مسئولین مرتبط شهرستان برگزار شد
در ابتدای این جلسه زاده رحمانی فرماندار بافق ضمن تشکر از حضور مدیران ارشد حوزه ICT استان در این جلسه، به ارائه توضیحاتی در باره مزیت ها و ظرفیت های موجود در شهرستان بافق پرداخت و مشکلات ارتباطی موجود در شهر و روستاهای شهرستان را مطرح نمود.
مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری یزد در این نشست گفت: ۲۵ روستای هدف گذاری شهرستان بافق به اینترنت وای فای دسترسی پیدا خواهند کرد.
اکرم فداکار در حاشیه جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری شهرستات بافق با اعلام این خبر اظهار داشت:بافق در حوزه ارتباطی جز شهرستان های است که به “ADSL” خانگی مجهز می باشد.
وی با بیان اینکه ۲۵ روستای هدف گذاری مجهز به وای فای (Wi-Fi)روستایی می شود تصریح کرد:اجرای این طرح را تا پایان سال جاری اعلام کرد.
فداکار همچنین ابراز امیدواری کرد طرح وای فای (Wi-Fi) روستایی در کمترین بازه زمانی در روستاها و نقاط گردشگری شهرستان اجرایی شود.
این مقام مسئول در پایان از برگزاری یک دوره آموزشی در حوزه کارآفرینی کسب و کار نوپا با استفاده از زیرساخت اینترنت خبر داد و گفت: فراگیری این آموزشها موجب کاهش بیکاری جوانان و ایجاد اشتغال برای بانوان می شود.
در ادامه مدیر عامل مخابرات استان یزد گفت:برای اولین بار در شهرستان شهرک ۳/۵ هکتاری بافق مجهز به فیبر نوری می شود.
مهدی مقوم اظهار داشت:بستر واگذاری تلفن و اینترنت در این شهرک ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه وضعیت پوشش موبایل در بافق فراتر از استان و حتی تهران است عنوان کرد:مشکلات و نواقص جزئی شهر و محور بافق یزد نیز رفع می شود.
مدیر عامل مخابرات استان یزد همچنین با اشاره به واگذاری شرکت مخابرات ایران در سال ۸۸ به بخش خصوصی خاطر نشان کرد: تکلیفی برای توسعه تلفن ثابت و اینترنت در روستاها برعهده ما نیست.
مقوم افزود: ارتباطات روستاها نیز از طریق پروژه USO می بایست تأمین اعتبار و به پیمانکار واگذار شود.
وی گفت: چنانچه مجموعه اداره کل ارتباطات و فناوری استان نسبت به ارتقا اینترنت روستاها اعتبار تخصیص دهد به طور قطع یقین این کار از سوی ما انجام خواهد شد.

 

الهام نصیرزاده

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیریت جهاد کشاورزی بافق: بافق پتانسیل توسعه دامپروری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر، علی اکبر