زیباترین زن مصر باستان؛ چهره واقعی زلیخا زن عزیز مصر منتشر شد

 

 

زلیخا زن عزیز مصر و همسر پوتیفار بود که زیباترین زن مصر باستان معرفی شده است. او عاشق حضرت یوسف شده بود و برای رسیدن به او تمام چیزهایی که داشت را ازدست داد.

زلیخا همسر پوتیفار وزیر اعظم مصر بود که زیباترین زن مصر باستان معرفی شده است. او قصد مراوده با یوسف پیامبر را داشت ولی حضرت یوسف پاکدامنی پیشه کرد. او از عشق به حضرت یوسف مسلمان می شود و بعد از سالها پیری و رنج و اندوه کشیدن سرانجام با معجزه یوسف جوان می شود و با او ازدواج می کند. دانشمندن چهره واقعی زلیخا را از روی عکسی از وی در موزه مصر بازسازی کرده اند.

چهره واقعی زلیخا زن پوتیفار

زیباترین و خوشگل ترین زن مصر باستان یعنی همسر عزیز مصر که زلیخا اسم داشت, توسط دانشمندان امروزی بازسازی شده هست. زلیخا در ادبیات دینی یهودی و اسلامی, اسم همسر پوتیفار «وزیر اعظم مصر» بوده هست. پس از آنکه یوسف عزیز مصر شد, زلیخا سالها در غم هجران وی سوخت و در فکر هوس های شیطانی و خیانت به همسرش افتاد و….

حکایت زیبایی زلیخا و عشقش به حضرت یوسف

حکایت زیبایی زلیخا و عشقش به حضرت یوسف «ع» که در قرآن نیز آمده هست داستانی آموزنده و خواندنی هست و در ایران سریالی به اسم یوسف پیامبر ساخت و اکران شده هست.

تصویری قدیمی از زلیخا همسر عزیز مصر در موزه مصر وجود دارد. گروهی با بهره گیری از ابزارهای حرفه ای نسبت به بازسازی این عکس اقدام کرده اند که نتیجه ای حیرت آور از عکس زلیخا همسر عزیز مصر به وجود آمده هست. این عکس زیبایی خیره کننده زلیخا همسر عزیز مصر را نشان میدهد.

رکنا

 

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ نگذاریم دستمزدمان را بدزدند!/ اگر مراقب نباشیم مزد توافقی همه کشور را فرامی‌گیرد

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار