آغاز بزرگترین ماراتن علمی کشور

 

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در برگزاری آزمون‌های سراسری در یزد از آغاز بزرگترین ماراتن علمی با حضور بیش از ۱۵ هزار داوطلب یزدی خبرداد.

میرحسینی نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در برگزاری آزمون‌های سراسری در یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد با اشاره به رقابت ۱۵ هزار و ۴۰۲ داوطلب یزدی در آزمون سراسری ۹۷ گفت: کنکورسراسری۹۷ در یزد و ۹ شهرستان ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق، تفت، خاتم، مهریزو میبد برگزار آغازشد.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان رشته‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی فردا ۷ تیرماه و داوطلبان رشته هنر عصر همان روز به رقابت می‌پردازند، اظهار داشت: تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در استان یزد ۱۹۵۵ نفر است که از آن تعداد ۱۳۲۰ نفر مرد و ۶۳۵ نفر زن، رشته علوم انسانی ۱۰۹۹ نفر مرد و ۲۰۹۷ نفر زن و رشته هنر ۴۳۵ نفر مرد و ۹۹۹ نفر زن است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع شرکت‌کنندگان آزمون سراسری نه هزار و ۴۸ نفر (بیش از ۶۵ درصد) در دانشگاه یزد و ۱۰۰۰ نفر از داوطلبان مرد گروه آزمایشی تجربی در حوزه دانشکده فنی شهید صدوقی و مابقی داوطلبان در حوزه‌های امتحانی سایر شهرستان‌های استان باهم به رقابت پرداختند.

میرحسینی در خصوص زمان و مکان برگزاری این آزمون در دانشگاه یزد گفت: حوزه امتحانی گروه آموزشی علوم ریاضی و فنی، در ساختمان توحید (داوطلبان زن) و پردیس علوم (داوطلبان مرد)، گروه آموزشی علوم انسانی در سالن‌های غدیر (داوطلبان زن) و فجر (داوطلبان مرد) و گروه آموزشی هنر در سالن غدیر (داوطلبان زن) و سالن فجر (داوطلبان مرد) است.

وی افزود: حوزه امتحانی گروه آموزشی علوم تجربی در سالن‌های غدیر، فجر و ساختمان توحید (داوطلبان زن) و پردیس علوم (داوطلبان مرد) و گروه آموزشی زبان‌های خارجی در سالن‌های غدیر (داوطلبان زن) و فجر دانشگاه یزد (داوطلبان مرد) است.

 

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیریت جهاد کشاورزی بافق: بافق پتانسیل توسعه دامپروری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر، علی اکبر