خارج از ضوابط امکان واگذاری زمین مسکونی به متقاضیان نیست

به گزارش هفته نامه افق کویر،کاظم فتوحی رییس اداره راه و شهرسازی بافق در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار افق کویر به پرسش های مطرح شده پاسخ داد.
افق کویر: چرا اداره راه و شهرسازی اراضی مسکونی به مردم یا جوانان واگذار نمی کند تا زمین در بافق به متری حدود یک میلیون تومان نرسد؟
قانون زمین شهری به منظور تنظیم و تنسیق امور مربوط به زمین و ازدیاد عرضه، تحویل و تثبیت قیمت آن و همچنین فراهم نمودن زمینه لازم جهت اجرای اصل ۳۱ و نیل به اهداف مندرج در اصول ۴۳،۴۵و۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای تأمین مسکن به تصویب رسیده است که اجرای امور و وظایف مندرج در این قانون و سایر مقررات مربوط در خصوص زمین و مسکن بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن که شرکتی دولتی و وابسته به وزارت راه و شهرسازی می باشد گذارده شده است.سازمان مذکور نیز فعالیت خود را در زمینه نظارت و کنترل بازار زمین مسکن را در چارچوب طرح جامع مسکن و سیاست های ابلاغی دولت و وزارت راه و شهرسازی به انجام می رساند، لذا بدیهی است ادارات و راه و شهرسازی در سطح استان و شهرستان اقدامات لازم را منطبق بر راهبردها و سیاست های ابلاغی از سوی آن سازمان

به انجام رسانده و خارج از این ضوابط و دستورالعمل ها امکان اقدام در خصوص واگذاری زمین وجود ندارد.
لازم به ذکر است اداره راه و شهرسازی شهرستان بافق پیگیری حداکثری را در خصوص عملیاتی نمودن دستور العمل های موجود در زمین واگذاری های زمین از جمله واگذاری مسکونی به شهرداری به عنوان معوض طرح های عمرانی، تخصیص زمین به اقشار ویژه، واگذاری زمین به بنیاد مسکن جهت طرح های مسکن محرومین و مسکن روستایی و بافت ناکارآمد و … به عمل آورده و می آورد که بعضی از طرح های فوق در دست اقدام می باشد.
افق کویر:چه میزان اعتبار برای بزرگراه بافق – یزد هزینه گردیده است ؟
جهت تکمیل و پرداخت مطالبات بزرگراه بافق – یزد اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان نیاز می باشد.

الهام نصیرزاده 

1 نظر

  1. با سلام خدمت رئیس محترم اداره مسکن و شهرسازی
    این کلمات قلمبه و سلمبه عربی چی هست که می فرمایید! راحت فارسی بنوسید که ما هم بفهمیم، من جوان برای خودم سرپناهی می خواهم ، از کجا آوردم زمین متری یک میلیون یا بیشتر بخرم ؟ در بافت فرسوده هم که مشکل عبور و مرور هست پس چه کار کنم، وسط بیابون هم که اگر برم خانه بسازم میان خراب می کنند که خارج از محدوده ساختی؛ پس کجا برم خانه بسازم؟ آقای رییس لطفا بخشی از اراضی بافق را تا قبل از این که شهرهای همجوار تصاحب نشدند به ما جوان ها واگذار کنید تا آلونکی برای خود بسازیم با وام ۱۸ درصد بانک مسکن.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

روستای بویی آباد ،روستایی با قابلیت گردشگری اما غریب در کویر

به گزارش هفته نامه افق کویر، روستای «بویی