پلمپ انبار بزرگ لوازم خانگی : از واقعیت تا شایعه جریمه ۸۰۰ میلیون تومانی

به گزارش هفته نامه افق کویر، اخیرا انبار فروشگاه لوازم خانگی «غلامعلی پور» واقع در خیابان ۱۵ خرداد بافق، پلمپ گردید و در شهر دهان به دهان پیچید که به علت احتکار، جریمه سنگینی، صاحب این مغازه پرداخت کرده است. خبرنگار افق کویر در راستای تنویر افکار عمومی و بنا بر رسالت خبری و با توجه به راستای رفع ابهامات موجود، به سراغ ابراهیم غلامعلی پور رفت و شرح ماوقع را از زبان خودش جویا شد.
وی در این باره گفت: اوایل شهریورماه بازرسین با مراجعه به مغازه لوازم خانگی ام، اعلام کردند که می خواهند بازدیدی از انبار اینجانب واقع در خیابان شهیدتفکری داشته باشند.
ابراهیم غلامعلی پور ادامه داد: من که هیچ تخلفی انجام نداده بودم؛ بدون ترس و واهمه، کلید انبار را تحویل دادم؛ و عصر همان روز با مراجعه به انبار برای تحویل جنس به مشتری متوجه پلمپ انبار شدم.
وی افزود: نمی دانم با چه تشخیصی این عمل صورت گرفت؛ چون آنها اجناس داخل انبار را با وسایل طبقه فوقانی مغازه ام مطابقت ندادند.و بدون اینکه جرمی ثابت شود از انبار اینجانب فیلم برداری نمودند این فروشنده لوازم خانگی در بافق تصریح کرد: اقلام مورد نیاز در انبار شامل: ۶ فقره اجاق گاز فر، ۳۸ دستگاه یخچال، ۶۸ بخاری و ۴۸ دستگاه کولر بوده است که اگر از این اقلام تعداد بیشتری هم، در انبار موجود بود، مشکلی نداشت؛ به این علت که نمونه این وسایل را جهت فروش در مغازه قرار داده بودم.
وی بیان داشت: من هیچگونه اجناس خارجی در انبار نداشته ام و همه آنها ساخت کشور عزیزمان، ایران بوده است؛ تنها یک قلم وسیله خارجی موجود بود که آن هم دارای برگ سبز گمرک بود و به جرات می گویم تمامی اجناسم، دارای فاکتور خرید بوده است.
ابراهیم غلامعلی پور گفت: طبق گزارش اداره محترم بازرگانی اجناس مغازه تمامی قیمت واقعی خود را داشته است و یک قلم از اجناس بالاتر از درصد قانونی قیمت گذاری نشده بود و حتی برخی از اجناس مغازه زیر درصد، قانونی بوده است
وی اعلام کرد: پس از گذشت ۳ الی ۴ روز پلمپ مغازه باز شد و طبق گزارش بازرگانی رفع احتکار گردید.
وی در پایان گفت: با این اقدام آبروی چندین ساله من نقل مجلس مردم شهر گردیده است و آیا مغازه دار نمی تواند انبار نداشته باشد؟ نباید اجناس را در مکان و انباری قرار دهد؟ وی گفت: از همین رسانه اعلام می کنم که این شایعاتی که در انبار ۸۰۰ دستگاه یخچال وجود داشته است و ۸ میلیارد تومان جریمه شده ام را تکذیب می نمایم و هیچکدام از این شایعات واقعیت ندارد و هیچ احتکاری در کار نبوده است و قرار بر این گردیده که ماهیانه آمار انبار را به اداره بازرگانی ارائه نمایم که تا به حال از ما نخواسته بودند!

الهام نصیرزاده 

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

۱۸ سال خدمت صادقانه که به چشم نیامد

به گزارش هفته نامه افق کویر، ﺯﻧﺎﻥ به