بخش خصوصی علت تخریب چمن ورزشگاه تختی

به گزارش هفته نامه افق کویر، حجت الاسلام ابراهیم تفکری رئیس هیئت فوتبال بافق چهارشنبه هفته گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان که در محل خانه معلم برگزار گردید گفت: در حوزه فوتبال شهرستان دو سال قبل با نظری که فرماندار سابق و مدیر کل ورزش و جوانان استان داشتند به عنوان رئیس هیئت فوتبال بافق انتخاب گردیدم.
وی افزود: یکی از دلایل انتخاب بنده به این سمت، علاقه به فوتبال و قریب به ۲ سال بازی در لیگ برتر فوتسال استان بود. تفکری تصریح کرد: لیگ فوتبال بافق چندین سال تعطیل بود که با کمک فرماندار سابق و امام جمعه شهرستان لیگ فوتبال را با ۱۴ تیم راه اندازی و برای اولین بار تمام امکانات از جمله لباس ورزشی و توپ را جهت تمرین در اختیار تیم ها قرار دادیم.
رئیس هیئت فوتبال بافق اظهار داشت: همزمان با شروع لیگ برتر فوتبال، باشگاه آهن بافق هم تیم داری را متوقف کرد و تیم ها در حال فروپاشی بودند که به همراه تعدادی از مربیان دیداری با امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای شهر چهارم داشتیم که فوتبال بافق در حال فروپاشی است و با صحبتی که مدیرکل ورزش و جوانان استان با هیئت مدیره باشگاه آهن انجام داد تصمیم برآن شد تیم ها را در اختیار هیئت فوتبال شهرستان قرار دهند و به صورت غیر مستقیم تیم ها را به نام تیم شهدای بافق تحویل گرفتیم.
حجت الاسلام تفکری ادامه داد: همزمان تیم محبان انصار در ۴ رده در حال تیم داری بود و ۵رده هم سنگ آهن و در فوتسال نیز ۵ رده که جمعاً هیئت فوتبال در ۱۴ رده سنی در استان در حال تیم داری بود که فشار زیادی هم به تیم ها و هم به تنها زمین فوتبال شهرستان وارد می شد. در زمین چمن ورزشگاه تختی ۵۰ بازی لیگ برگزار کردیم؛ زمانی که زمین چمن را به بخش خصوصی واگذار کردند به جای آب شیرین، آب شور به چمن دادند؛ متأسفانه چمن زمین ورزشگاه تختی خشک شد؛ تا زمانی که زمین چمن در اختیار اداره ورزش و جوانان بود هیچ مشکلی نداشت.
رئیس هیئت فوتبال بافق با بیان اینکه چمن ورزشگاه تختی در حال خشک شدن بود بیان داشت: هیئت فوتبال استان طی نامه ای خواستار عدم بازی در این زمین به علت نامناسب بودن چمن آن شد و به همین علت مجبور شدیم لیگ فوتبال را تعطیل کنیم. آن زمان، چون سنگ آهن در ۵ رده تیم داشت و تمرین می کردند زمین در اختیار ما قرار نداد و در زمین خاکی هم نمی شد بازی برگزار کرد.
تفکری در خصوص علت نداشتن لیگ فوتبال در بافق افزود: علت اصلی آن نداشتن زمین استاندارد در شهرستان است؛ البته دو زمین استاندارد در شهرک آهنشهر وجود دارد که تیم شهدای بافق در حال استفاده از آن هستند.
وی گفت: در حال حاضر با همکاری اداره کل ورزش وجوانان استان، شورای اسلامی شهر و شهرداری در چند ماه آینده زمین فوتبال چمن مصنوعی افتتاح می شود و این قول را می دهم به محض افتتاح این زمین در ۵ رده سنی مسابقات فوتبال را برگزار خواهیم کرد.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان بافق به فوتسال هم اشاره و بیان داشت: از هفته آینده ثبت نام در ۵ رده فوتسال را با قرارداد و به صورت رسمی شروع خواهیم کرد و امیدوارم فوتسال هم رونق پیدا کند.
حجت الاسلام تفکری در خصوص قهرمانی های فوتبال و فوتسال اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ در رشته فوتبال در رده سنی بزرگسالان مقام قهرمانی و نایب قهرمانی از بافق بود، در رده سنی جوانان نیز قهرمان شدیم؛ همچنین در نوجوانان قهرمانی و نونهالان قهرمانی و نایب قهرمانی داشتیم و تیم امید هم به مسابقات کشوری راه پیدا کرد. در سال ۱۳۹۶ بزرگسالان به لیگ دسته سوم کشور راه یافت و جوانان نایب قهرمانی استان را کسب کرد.در فوتسال در سال ۱۳۹۵ نایب قهرمانی نونهالان، تیم امید به مسابقات کشوری راه پیدا کرد و جوانان و نوجوانان نیز به مقام سوم استانی دست پیدا کردند. تیم فوتسال جوانان پردیس نایب قهرمان و امید پردیس هم نایب قهرمان امیدهای کشور شد. در فوتسال بانوان در سال جاری ۳ نفربرای اولین بار در بافق برای تیم ملی انتخاب شدند.
تفکری به فوتبال ساحلی هم اشاره و اظهار داشت: فوتبال ساحلی در بافق راه اندازی نشده بود و در اوایل سال امتیاز کشوری برای لیگ زیر گروه فوتبال ساحلی گرفته شد و تیم فوتبال ساحلی را تشکیل دادیم و در استان یزد نایب قهرمان شد.
مسئول فوتبال بافق به کمک هیئت فوتبال استان یزد در این دوسال حضور وی اشاره و گفت: در این دوسالی که در هیئت فوتبال بافق در حال فعالیت هستم ده میلیون ریال به من کمک کردند. در لیگ استان در تمام رده های سنی از ۷ میلیون تا ۳۰ میلیون ریال فقط باید هزینه شرکت در مسابقات و هرسال در لیگ استان فقط ۲۰۰ میلیون ریال هزینه ثبت نام پرداخت می کنیم؛ متأسفانه سالن های ورزشی هم به بخش خصوصی واگذار شده و باید هزینه سالن را بپردازیم.
وی در پایان افزود: در چندین محله شهر زمین چمن مصنوعی و فوتبال ساحلی را راه اندازی و در تلاش هستیم که این کار را در بیشتر محلات بافق انجام دهیم تا استعدادهای جوانان بافقی را در رشته فوتبال و فوتسال شناسایی کنیم.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

آغاز عملیات دوبانده شدن جاده بافق – بهاباد

  عصر امروز مورخ  ۲۸ اسفندماه مصادف با