موتور و دوچرخه های برقی وسیله نقلیه محسوب می شود

به گزارش هفته نامه افق کویرجناب سرهنگ کمالی فرمانده انتظامی شهرستان بافق درگفتگویی باخبرنگاراین هفته نامه به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
افق کویر:چه برنامه ای برای ساماندهی سرویس مدارس داریدآژانس بانوان و…تاتعدادزیادی دانش آموزان راسوارنکنندوباسرعت مطمئنه برانند؟
کارگروه ماده ۱۸ حدوداًیکماه قبل تشکیل جلسه داده است وکلیه سرویس های دانش آموزان بایدزیرنظرتاکسی تلفنی ها فعالیت نمایندوتمامی تاکسی تلفنی ها باید طبق ظرفیت خودرو مسافر سوار نمایند.
افق کویر:آیادوربین های سطح شهرکارایی دارد؟شنیده شده است که هیچکدام ازدوربین ها عمل نمیکند؟
اینگونه نیست دوربین هاکارایی دارند وروزانه تخلفات راثبت وبه صورت پیامک به مالکین خودروهاارسال میگردد.
افق کویر:باوجودخیابان های کم عرض چرابعضی مواقع درمیدان هاایستاده ایدوخودروهاراجریمه می نماییدبهترنیست دوربین ها شبانه روزکنترل داشته باشند؟
حضورفیزیکی پلیس لازم است واعمال قانون بیشترباهدف بازدارندگی انجام می گیرد.
افق کویر:آیادوربین هاجهت سرقت هاوامنیت شهرهم مورداستفاده قرارمی گیرد؟
بله استفاده می شودودوربین هابه صورت شبانه روز فعال هستند و تاکنون تعداد زیادی از سرقتها در سطح شهر توسط دوربین ها کشف شده است.
افق کویر: آیا هیچ اقدامی جهت جمع آوری سرعت گیرهادرسطح شهرصورت گرفته است باتوجه به مشکلاتی که برای خودروهای شهروندان بوجودمی آیدوهمچنین جهت جابجایی بیمارکه توسط آمبولانس صورت میگیردومشکل سازاست؟
سرعت گاه ها طبق حادثه هایی که درگذشته اتفاق افتاده است وبرای عدم بروزحوادث وهمچنین طبق کمیسیون شورای ترافیک نصب شده است.
افق کویر:آیااطراف میدان امام زاده عبدالله(ع)نیازبه چراغ راهنماندارد؟
دراین محدوده چراغ راهنمای زماندارنیازنمی باشدولی درخواست چراغ چشمک زن از شهرداری شده است.
افق کویر:باتوجه به تغییر کردن یکسری قوانین راهنمایی و رانندگی مثل حق تقدم با خودرو داخل میدان که درگذشته اینگونه نبوده است وهنوز برخی شهروندان مطلع نیستندآیا شماتبلیغات و توصیه هایی تا به امروز برای شهروندان داشته اید؟
این مورد مدت زمان زیادی است که در آیین نامه تغییر یافته و در سال خیلی موارد آیین نامه ای در سراسر کشور تغییر می کند و جهل به قانون رافع مسئولیت نمی باشد و مردم باید هرازگاهی آیین نامه را مطالعه نمایند.
افق کویر: اخیرا موتور و دوچرخه های برقی در بافق برای فرزندان زیاد خریداری میگردد آیا شامل قوانین خاصی می باشد ؟
وسیله نقلیه محسوب می شود و مطابق با مقررات راهنمایی و رانندگی برخورد انجام می گیرد.
افق کویر: جهت جلوگیری از آوردن موتورسیکلت به مدارس چه اقداماتی باید انجام داد و توصیه شما چیست؟
در جلسه ای که قبل از بازگشایی مدارس گرفته شده راهکارهایی اعلام گردیده است و آموزش و پرورش باید از وروددانش آموزانی که به سن قانونی نرسیده اند و موتورسیکلت هایی که بدون پلاک و راکبین آنها بدون کلاه ایمنی هستند به مدرسه جلوگیری نماید .
افق کویر: برخی ارگانهای دولتی دارای پارکینگ می باشند اما مراجعه کنندگان اجازه ورود به پارکینگ ندارند و ترافیک در آن محله یا خیابان ایجاد می گردد آیا از سوی شما هیچ اقدامی میتواند صورت بگیرد؟
صلاحیت ترافیکی این مکانها بر عهده راهور نمی باشد و پارکینگ این مکانها اختصاصی است.
افق کویر: آخرین وضعیت پرونده “مرحوم جمعه ای” به کجا رسیده است؟
پرونده همچنان در حال رسیدگی است و در مراجع قضایی پیگیری می شود.
افق کویر:در مسیر یزد – بافق خودرو راهنمایی و رانندگی یزد- کرمان تردد دارد آیا جایز است یا خیر؟
جایز نیست ولی این امکان وجو دارد که قصد بازدید از پلیس راه بافق- بهاباد را داشته باشند زیرا این بازدیدها صورت می گیرد و در مسیرها تردد دارند .
افق کویر:خودروهای تعلیم رانندگی در چه مناطقی از شهر مجوز آموزش دارند آیا می توانند در شهر و خیابان ها و…. به آموزش بپردازند ؟
اصولا باید مناطق خلوت و خیابانی که ساختمان آموزشگاه در آن قراردارد به آموزش بپردازند.
افق کویر:خیابان های امام رضا(ع)،شیخ محمدتقی و چهارده معصوم با توجه به وضعیت نابسامانی که برای تردد خودروها وجود دارد آیا نیاز به یکطرفه شدن نمی باشد؟
خیر نیاز ندارد. با توجه به اینکه خیابانها مسیر جایگزین ندارند و ورودی به این شاهراه بزرگ است و همچنین به دلیل وجود مغازه هایی که مورد نیاز مردم است نیاز به یکطرفه شدن ندارد..

الهام نصیرزاده

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیریت جهاد کشاورزی بافق: بافق پتانسیل توسعه دامپروری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر، علی اکبر