لبخند درمانی

لبخند زدن شما را به فردی دوست داشتنی در بین دوستانتان تبدیل می کند و از طرف دیگر رابطه مستقیمی، با سلامت روح و روان شما دارد.
لبخند زدن تمام اعضا بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهد. تنفس را سریع تر، گردن، معده، صورت و شانه ها را به فعالیت وا می دارد.
میزان اکسیژن خون را افزایش و خون رسانی به تمام اعضا را راحت می نماید. رگهای خونی نزدیک صورت را گشاد می کند و به همین علت هست وقتی می خندیم قرمز می شویم.
خنده تعداد ضربان قلب را کاهش و کالری اضافی را می سوزاند به طور متداول خنده مداوم باعث ۴۵ درجه احساس ارامش در فرد می شود.
خنده باعث ازاد شدن مسکن های طبیعی بدن به نام اندروفین می شود که باعث کاهش استرس و شفا یافتن بدن می شود. آندروفین ها ترکیب شیمیایی از مورفین و هروئین هستند که وقتی می خندم در مغز آزاد می شوند و ضمن اینکه اثر آرام بخشی روی بدن دارند سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند .
ما انسانها هر چه به سن بزرگسالی نزدیک می شویم، جدی تر شده! و کمتر لبخند می زنیم به عنوان مثال یک فرد بزرگسال به طور متوسط روزی ۵ بار می خندد در حالی که یک کودک به طور متوسط روزی ۴۰۰ بار می خندد.
تحقیقات نشان داده کسانی که فیلم های طنز آمیز بیشتری تماشا می کنند و لبخند بیشتری بر لبانشان نقش می بندد کمتر بیمار می شوند و سلامتی جسمی و روانی بهتری نسبت به دیگر گروه اقشار جامعه دارند.
لیلا جواهری
کارشناس ارشد مشاوره

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نوجوانان و نگرانی های آنان با بسته بودن درب پارک محله

محله ها،یکی از شاخصه های شهرنشینی محسوب می