بیشتر مشکلات هیئت تکواندو مالی است

 شهریه هیئت تکواندوی بافق؛ اخیرا  از ۳۰ هزار تومان به ۷۵ هزار تومان در ماه افزایش یافته است؛ به دنبال این افزایش هزینه  برخی از خانواده های تکواندو کار با هفته نامه افق کویر تماس هایی داشتند و خواستار آن بودند تا علت این افزایش مشخص شود. خبرنگار ما با علی ایرانمنش، رئیس هیئت تکواندو بافق که مسئولیت بهداشت ایمنی و محیط زیست شرکت فلات مرکزی را بر عهده دارد، گفتگویی انجام داده است که توجه شما را به آن جلب می کنیم.
 افق کویر: چند نفر از خانواده ها، پیام و درخواست از ما داشتند که به چه علت هزینه ها از ۳۰ هزار تومان به ۷۵ هزار تومان افزایش پیدا کرده است؟
بیشتر مشکلات مالی هیئت تکواندو مالی است
من روزی که مسئولیت هیئت تکواندو را پذیرفتم از سالن بازدید کردم؛ آنجا اصلا شرایط مناسبی نداشت، تشک هایی که در سالن قرار داشت قدیمی بود. آبسردکن نداشت، از تهویه مناسبی هم برخوردار نبود.یک ارزیابی کلی انجام شد و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بیشتر مشکلات مالی بوده است و ما باید پیگیر تر می شدیم تا مسئله کمبود مالی حل گردد.
نگه داشتن این مربی هزینه بر است
هیئت تکواندو بافق بهترین مربی استان را دارد. مصطفی علیزاده بهترین مربی تکواندو استان است و الان سر مربی تیم استان می باشد و نگه داشتن این مربی هزینه بر است و بلاخره تیم هایی هستند که بالاترین پیشنهاد ها را به نامبرده می دهند.
هیئت تکواندو یک بدهی خیلی زیادی داشت و من هئیت تکواندو را از نقطه صفر تحویل نگرفتم بلکه از زیر صفر تحویل گرفتم.
من دنبال بهتر شدن هستم، می توانستم عنوان ریاست هیئت تکواندو را داشته باشم  و  با خود بگویم  الان ۱۰ سال  است به همین روال پیش رفته و هیچ کسی معترض نبوده همین گونه  هم پیش برود و نه حرفی باشد و  نه حدیثی .
دو دیدگاه در ورزش وجود دارد؛ اول آن که یکی اسپانسر(حامی مالی ) بشود و یک سری هزینه ها را بپردازد و درآمد های  جاری برای هیئت ایجاد کند که این درآمد های جاری صرف هزینه هایی مانند نظافت سالن، بهداشت و محیط آنجا بشود.
نظافت روزانه سرویس های بهداشتی
ما الان یک نفر را به کار گرفتیم که سرویس های بهداشتی را تمیز کند؛ دوستان گفتند هفته ای یک بار؛ اما نظر من این بوده که هر روز باید سالن و سرویس های بهداشتی تمیز باشد؛ چون ورزش چیزی نیست که با هفته ای یک بار تمیز کردن مناسب  وزشکاران ، دختران و بانوانی باشد که از سالن استفاده می کنند.
الان به خاطر ۲۰ یا ۳۰ هزار تومان معترض شدند
از محل هزینه های جاری یک آب سرد کن نو گرفتیم؛ سرویس های بهداشتی مناسبی وجود نداشت. علاوه بر این ما قیمت مصوب داریم؛ نه این که خودم از خودم قیمت داده باشم. با خانواده  ها صحبت کردم؛ گفتم که شما برای بچه ها بیشتر هزینه کنید، الان به خاطر ۲۰ یا ۳۰ هزار تومان معترض شدند. با هر کدام از خانواده ها  که صحبت کردیم؛ گفتند ما حاضریم بیشتر هم هزینه  کنیم.
 افق کویر: آیا اداره ورزش و جوانان  کمکی به هئیت تکواندو  نمی کند
اداره ورزش و جوانان بسیار به هیئت کمک می کند؛ حتی آب سرد کن تهیه شده است و برای  سیستم بهداشتی قرار شد مشارکت کنیم. و از برخی شرکت ها دعوت کنیم .
مربی که ماهی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان حقوق می گیرد
 افق کویر: گفته می شود مربی وجود دارد که  ماهیانه ۳ میلیون ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کند آیا این حرف صحت دارد یا نه؟
نه، مصطفی علیزاده که کار مربی گری را انجام می دهد و چندین سال هست که مربی تکواندو هست با توجه به شرایطی که هئیت  دارد یک سال و نیم است که ریالی از هئیت تکواندو دریافت نکرده است؛ نه این که حقوق نداشته باشد این ها جز بدهی هاو تعهدات هیئت شده  و اصلا این مبلغ را دریافت نمی کنند.
 افق کویر : خانواده هایی گفتند که ماهیانه ۳۰ هزار تومان به هئیت دادیم نه ۴۰ هزار تومان آیا این حرف درست است؟
متاسفانه در سیستم قبلی یک مقدار سلیقه ای عمل شد شهریه ۴۰ هزار تومان بوده است و به خاطر مشکلات مالی هئیت گفتند اگر می خواهید تا اخر سال تصفیه کنید ۳۰ هزار تومان را بدهید و گرنه باید  همان ۴۰ هزارتومان پرداخت شود .
در سیستم مدیریتی سلیقه ای عمل کردن نتیجه مثبتی ندارد
 افق کویر :آیا افزایش شهریه باعث نشده که بعضی خانواده ها بچه هایشان را برای تمرین به سالن نفرستند ؟
بله، باعث شد که چند نفری  انصراف بدهند.
اگر بخواهیم حرکتی را انجام دهیم برخی موافق و عده ای مخالف هستند
افق کویر :با توجه به این که شما کارمند شرکت فلات هستید هیچ راهی ندارد بخشی از شهریه ها از طریق شرکت کمک شود؟
با خیلی از خانواده هاصحبت کردم  که ما اگر بخواهیم کمکی از فلات یا امثلالهم بگیریم چه عواقبی دارد به عنوتن مثال؛   شما می خواهید معدن کار کنید، من ماهی ۵۰۰ هزار  تومان به شما می دهم و اول ماه به حساب شما واریز می کنم و یکی دیگر این که من ماهی ۱۵میلیون  تومان  به شما می دهم؛ ولی معلوم نیست چه زمانی  این پول به حساب شما واریز می شود؛ شما قطعا ۵۰۰  هزار تومانی را قبول می کنید که بتوانید برنامه ریزی کنید. کمک هایی که از فلات، سنگ آهن ،فرمانداری، کمک های اجتماعی  و یا شرکت های پیمان کاری می شود اینها کمک های موردی هست که به هیئت پولهای بزرگی  مثلا ۵ میلیون تومان  یا ۱۰ میلیون تومان  می دهند که ما مثلا یک کولر برای سالن تهیه می کنیم.
ما دستمان خالی است؛ ولی وقتی بدانیم از هزینه ی شهریه ها ماهی ۴ میلیون تومان داریم، بهتر میتوانیم، برنامه ریزی کنیم و حقوق مربی، نظافت سالن و هزینه های جاری را پرداخت کنیم. این دو بخش را در نظر گرفتیم و حساب کردیم، اگر ۵۰ نفر ورزشکارداشته باشیم  و ماهی ۷۰ هزار تومان از هر ورزشکار  بگیریم ماهیانه  ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کنیم. ما با ماهی ۳ میلیون و  ۵۰۰ هزار تومان که نمی توانیم حقوق مربی، هزینه های جاری و روشنایی سالن را تامین کنیم.
افق کویر: آیا درست است که هزینه هیئت تکواندو بیشتر از هیئت های دیگر است و هزینه هایش سرسام آور شده است؟
این صحبت را تا به حال نشنیدم.
افق کویر : آیا امکانش است یک تحقیق و بررسی در خصوص بالا بودن شهریه ها انجام دهید؟
بله؛ در اولین فرصت
افق کویر: با ماهی ۷۵ هزار تومان تقریبا سالیانه ۹۰۰ هزار تومان خانواده ها باید پرداخت کنند، درست است ؟
بله
افق کویر :چه نویدی به خانواده ها می دهید که امیدوار شوند که قرار است شهریه ها کاهش یابد؟
خانواده ها پیشنهاد دادند بیشتر از این هزینه کمک کنند
 قرار است،  هفته آینده یک جلسه ایی با خانواده ها گرفته شود؛ با چند نفر از خانواده ها صحبت کردیم و حتی آنهایی که معترض بودند با آنها صحبت شد و قانع شدند و خود خانواده ها پیشنهاد دادند بیشتر از این هزینه کمک می کنند .
من مطمئن هستم آنهایی هم که بچه هایشان را سالن نیاوردند وقتی طرح و برنامه های ما را بشنوند و سالن مجهز شد دوباره بیایند.
 قرار است برای بانوان یک مربی از یزد بیاوریم و مربی در حال حاضر آقایان هم  خوب کار می کند.
این خیلی بد است که مدیری یک تصمیمی بگیرد بعد پایبند به حرفش نباشد
افق کویر: آیا امکان کاهش شهریه وجود دارد، چون بعضی از خانواده ها مشکل دارند؟
این خیلی بد است که مدیری یک تصمیمی بگیرد بعد پایبند به حرفش نباشد.
شایدتصمیم گرفته شود که هزینه ها کم شود
در جلسه ای که قرار است با خانواده ها برگزار شود شاید تصمیم گرفته شود که هزینه ها کم شود.
برنامه های آتی:
یکی از برنامه هایی که داریم این است که از بین خانواده ها ۳ الی ۴ نفر را به عنوان نماینده انتخاب کنیم و برنامه ها را  به آنها اعلام کنیم تا به اطلاع  خانواده ها برسانند.
ام البنین تقی زاده

3 نظر

  1. همش حرف (?)بود، نمونه اش همین جمله اخری که یه جوری میگن میخوایم چند نفر رو انتخاب کنیم که…….ادم فکر میکنه میخوان هزینه سفر بدن یا یه سال شهریه رایگان بدن!
    من که اصلا با این حرفها قانع نشدم، دلیلی هم برای شهریه بیشتر از سی چهل تومان(نیست)؛ سالن ورزشی اب سرد کن (؟) اینا همش وظیفه خود اداره ورزشه! ابسرد کن مال اداره ورزشه نه این که از جیب مردم زده بشه!
    پسر من تا کمربند قرمز پیش رفت؛ اما به خاطر این شهریه، حاضر نیستم! پسرم را بفرستم! هر کس هم بخواد بره تا بتونم منصرفش می کنم؟

    1. ممنون از نظراتتون .حرفها و صحبت های شما را به رئیس هئیت انتقال می دهیم.

      1. سلام ممنون

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیریت جهاد کشاورزی بافق: بافق پتانسیل توسعه دامپروری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر، علی اکبر