برکناری یا بازنشستگی!

به گزارش هفته نامه افق کویر طی مراسمی در روز چهارشنبه ۱۸ مهرماه راس ساعت ۱۰:۳۰ صبح تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور، معاون اقتصادی استانداری یزد و جمعی از مسئولان و مدیران صنایع و معادن استان برگزار شد و دکتر علی اکبر رحیمی که کار خود را پشت درب های بسته آغاز کرده بود، آشکارا سکان مجموعه معدنی را در دست گرفت و پس از گذشت ۶۴ روز خدمت در روز چهارشنبه ۲۱/۹/۹۷ راس ساعت ۱۹ خبر برکناری وی اعلام گردید و به یکباره به کار این مدیرعامل بومی خاتمه داده شد.
محمدجواد عسکری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور:
تأکید می کنم علی اکبر رحیمی ۱۰۰% بازنشسته است
“محمدجواد عسکری” مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور در یک فایل صوتی علت تغییر مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_ بافق را اینگونه اعلام نمود: رحیمی از دوستان من است و ان شاا… خواهد بود، ما ایشان را دوست داریم، ولی چون قانون بوده، ایشان خود به خود بازنشسته است.
وی گفت: تاکید می کنم، ایشان ۱۰۰% بازنشسته است حتی با دوستان وزارت اطلاعات صحبت نمودم و آنها بازنشستگی ایشان را تایید کردندو طبق ابلاغی که به بنده شده بود مجبور بودم به وی اطلاع رسانی نمایم، از دکتر رحیمی دعوت بعمل آمد به تهران بیاید، (که آمد) با معاونت برنامه ریزی بنده صحبت کرد و عین مکاتباتی که از حوزه وزارتی بابت بازنشستگی نامبرده شده بود به اطلاعش رساندیم و چون دستور مقام عالی وزارت بود مبنی بر اتمام و اصلاح حکم وی، خود به خود، پایان ماموریت ایشان را اعلام کردیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور بیان داشت: تشکر می کنم از مدت زمانی که در مجموعه صندوق و سنگ آهن مرکزی با ما همکاری کرد و امیدوارم در هر مکانی هست موفق و موید باشد و تاکید دارم صد در صد بازنشسته هست و هر شخصی حرفی می زند صد در صد خلاف واقعیت صحبت می نماید و این نظر من نیست!
دکتر علی اکبر رحیمی مدیرعامل سابق شرکت سنگ آهن مرکزی:

فعلا سکوت می کنم!
اما دیر زمانی از انتشار این فایل نگذشت که در تماسی با دکتر ” علی اکبر رحیمی ” مدیرعامل سابق شرکت سنگ آهن مرکزی پیرامون موارد مطرح در فایل صوتی منتشر شده در فضای مجازی، در خصوص اظهارات «حاج محمدجواد عسکری»مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور، درباره بازنشستگی پیش از موعدعلی اکبر رحیمی مطرح شده به صراحت، رحیمی گفت: اظهارات طرح شده در این فایل صوتی را قویا تکذیب ‌و به شدت مردود می دانم.
وی افزود:فایل صوتی را نشنیدم؛ اما متاسفانه از محتوای آن خبردار شدم.
” دکتر رحیمی ” عنوان کرد: بنده، تا تاریخ ۰۱/۱۲/۹۷ سی سال کارم در اداره سابق خود پایان می پذیرد و با احتساب سابقه حضور در جبهه، سابقه خدمتم به سی سال می رسد.بر همین اساس،رسما و به صورت مکتوب به درخواست صندوق،مامور به خدمت در شرکت سنگ آهن مرکزی گردیدم.
مدیرعامل سابق شرکت سنگ آهن مرکزی ادامه داد: اسناد ‌و مدارک گویای این موضوع، به اطلاع نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی رسید و‌ نامبرده در جریان کامل موضوع می باشد.
وی گفت: برای مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور احترام خاصی قائل هستم؛زیرا وی برای شرکت سنگ آهن و هم اکنون صندوق بازنشستگی فولاد کشور زحمات زیادی متحمل شده است.
دکتر علی اکبر رحیمی در پایان گفت:به خاطر رعایت مصالح شهرستان بافق و شرکت سنگ آهن مرکزی فعلا سکوت اختیار می کنم.
آیت ا… سلیمانی امام جمعه شهرستان بافق:

چنانچه عزل براساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان باشد تابع آن هستیم
“آیت ا… سلیمانی” امام جمعه بافق از دیدگاه قانون وارد شد و ضمن فراخوانی به آرامش در خطبه های نماز جمعه ۲۳/۹/۹۷ در پاسخ به اعتراض یکی از کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق اظهار داشت: در خصوص عزل دکتر ” علی اکبر رحیمی ” در حال بررسی و پیگیری می‌باشم و جلسه ای در این رابطه تشکیل شده است و چنانچه عزل براساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان باشد تابع آن هستیم و اگر این قانون شامل حال مدیرعامل نشود علت برکناری را پیگیری می نماییم.
رسـیـده هـا به افـق کـویــر
خبرهای تأیید نشده
برخی خبرهای تایید نشده، از علل برکناری دکتر علی اکبر رحیمی،مدیرعامل سابق شرکت سنگ آهن مرکزی بافق حکایت از آن دارد که وی نبایست به برخی مسائل ورود پیدا می کرد! حال چرا این مسائل برای عده ایی گران آمد، نکته نگفته ای می باشد که شاید بعدها رحیمی بدان پاسخ دهد؛ هر چند فعلا مهر سکوت بر لب نهاده است.
به هرجهت بهروز شفیع مدیر پروژه گندله سه چاهون سکان این شرکت را در دست گرفته است.

الهام نصیرزاده

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیریت جهاد کشاورزی بافق: بافق پتانسیل توسعه دامپروری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر، علی اکبر