گفتگو با مینا وحید به بهانه بازی در نقش جواهر

. دوات آنلاین-مینا وحید از بازیگران خوب و بازیگر نقش جواهر در سریال بانوی عمارت است که از عهده نقشش به خوبی برآمده است. به همین بهانه بیوگرافی او را مرور کرده‌ایم.
این بازیگر گیلانی است و روز ۱۷ مرداد سال ۶۶ در رشت به دنیا آمد و دوران کودکی خود را همراه خواهر و برادرش در همانجا سپری کرد.
مینا وحید که به بازیگری و سینما علاقه زیادی داشت برای کنکور در رشته هنر شرکت کرد و تحصیلات خود را تا فوق لیسانس تئاتر ادامه داد.
نکته جالب درباره این بازیگر ترس او از بازیگری است. او بعد از اتمام تحصیلات با معرفی یکی از دوستانش که نویسنده بود به پروژه‌ای پیوست تا برای آنها بنویسد همان موقع بود که به مینا وحید پیشنهاد بازیگری داده شد اما او چون از این کار می‌ترسید پیشنهاد را رد کرد البته سرانجام در سال ۹۰ در تله فیلم ساعت به وقت صفر به کارگردانی احمد مودنی که در عید نوروز از شبکه یک پخش شد، بازی کرد و بعد از آن در تله فیلم جنا به ایفای نقش پرداخت اما این دو کار موفقیت زیادی را برای او به همراه نیاورد برای همین ترجیح داد مدتی را در خانه بنشیند و وقتش را با فیلنامه نویسی وورزش پر کند.
سرانجام او برای بازی در فیلم دوران عاشقی بـه کارگردانی علیرضا رئیسیان انتخاب شد و این شانس را به دست آورد که در اولین تجربه جدی‌اش در کنار ستارگانی مانند لیلا حاتمی،فرهاد اصلانی و شهاب حسینی بازی کند
بازی در نقش مریم، نامزد بابک در سریال شهرزاد کار بعدی مینا وحید بود و او در ادامه به سریال بانوی عمارت پیوست.
مینا وحید علاوه بر سینما به ورزش هم خیلی علاقه دارد و مدتی به‌صورت حرفه‌ای بسکتبال بازی می‌کرد و بعد هم سراغ اسکواش رفت. او هنوز هم زیاد ورزش می‌کند تا بدن‌اش روی فرم باشد و بتواند از عهده نقش‌هایش بربیاید. علاوه بر ورزش فیلم‌دیدن یکی دیگر از کارهایی است که مینا وحید برای پر کردن اوقات فراغتش انجام می‌دهد. ضمن این‌که او خیلی مراقب رژیم غذایی‌اش است.
مینا وحید که در این مدت کم کار بوده درباره ملاک انتخاب نقش هایش گفت: اول از همه ی مهم این اسـت کـه فیلمنامه را دوست داشته باشم. زمانی هم کـه فیلمنامه را می پسندم، باید ببینم با نقش پیشنهاد شده، تا چـه حد هماهنگی دارم و تا چـه حد می‌توانم تجربه اي کـه برای نقشم روی میدهد را لمس کنم. اگر نقش برایم ملموس باشد، فکر می‌کنم کـه می‌توانم آن نقش را بهتر از نقش هاي دیگری کـه هست، بازی کنم.
مینا وحید درخصوص علت قوی و درست وارد شدنش در سینما گفت:مـن فوق لیسانس تئاتر هستم و قبل از این‌کـه چهره شوم، درس می خواندم، تئاتر کار می‌کردم و صبر می‌کردم.
وی در مورد ترس از موفق نشدن در این راه گفت: هنوز هم می‌ترسم. این ترس یکی از لذت هاي بازیگری اسـت؛ چون ممکن اسـت پس از هر کار خوبی کـه بازی می کني، دیگر پیشنهاد خوبی نداشته باشی. ولی این هم جزو لذت هاي اینکار اسـت و اگر بترسی و صبر نکنی، اشتباه کرده اي و تبدیل بـه کسی خواهی شد کـه در کارهای نا مناسب بازی می‌کند.
مینا وحید در خصوص دغدغه هایش در دنیای بازیگری، گفت:همین حالا دغدغه ام در کارم این اسـت کـه مدتی راکه در صبر می گذرانم، در ارتقای کارم بـه خودم کمکی میکند یا نه و آیا کار بعدی ام از کار قبلی ام بهتر خواهد شد. چون اگر بهتر نشود، مردم از بازیگر نا امید می‌شوند و فکر می‌کنم این بدترین اتفاق برای یک بازیگر اسـت.
وی ادامه داد:دغدغه ام این اسـت کـه روی خودم کار کنم تا قویتر شوم. مینا وحید در خصوص کارهایي کـه برای قوی‌تر شدنش انجام می‌دهد، گفت:فیلم می بینم، کلاس بدن و بیان میروم و ورزش می‌کنم تا روی فرم باقی بمانم و حواسم بـه رژیم غذایی ام اسـت.
وحید در پاسخ بـه این سوال کـه ۱۰سال دیگر خودرا در عرصه بازیگری چگونه میبیند، گفت:در سینمای کشور ایران نمی‌توان چیزی را پیش بینی کرد؛ ولی امیدوارم هرچه کـه هست، محبوب باشم.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

معدن کوشک بافق در طول سال شاهد بروز مشکلاتی است

ایرنا -فرماندار بافق با تائید بیکاری تعدادی از