موسسه خیریه نیلوفر پس از ۲۴ سال فعالیت منحل شد

به گزارش هفته نامه افق کویر موسسه خیریه و غیرانتفاعی نیلوفر بافق، در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۷ منحل گردید که در این باره خبرنگار ما گفتگویی با ” حبیب سمتی ” انجام داده است.
وی ابتدا، از سال تاسیس این موسسه خیریه گفت: این خیریه باهدف نگه داری از معلولین ذهنی، جسمی حرکتی و ایجاد امنیت و آرامش در خانواده و جامعه و کاستن از مشکلات رفتاری معلولین ذهنی در سال ۱۳۷۳ تاسیس شد.
” سمتی ” ادامه داد: سال ۷۹ بازنشسته شده بودم و در سال ۸۱ در بهزیستی به عنوان مدیرعامل این موسسه دعوت بکار شدم تا همکاری کنم، و اعضای هیئت مدیره متشکل از آیت ا… سلیمانی، جوادعسکری،عباس اعتمادی فر، مسعود شریعتی و بنده بود.
وی افزود : در این مدت حدود یک میلیارد تومان از جانب جوادعسکری مدیرعامل سابق شرکت سنگ آهن برای این موسسه جذب گردید و امام جمعه هم کمک فکری و تبلیغاتی داشت؛ اما همیشه گرفتار کمبود اعتبارات بودیم.
حبیب سمتی تصریح کرد: ۳۷۰ الی ۳۸۰ میلیون تومان بدهکاری داشتیم، البته قبل از آن هم ۴۰۰ میلیون تومان بود که به طریقی گذشت و منشا آن هم بازنشستگی پرسنل بود که رقم بالایی، تامین اجتماعی بابت %۴ سختی کار ایام اشتغال از ما می خواست که اگر پرداخت نمی شد آنها بازنشسته نمی شدند.
وی بیان داشت: ۲۱ الی ۲۲ پرسنل داشتیم، بازنشستگی آنها به این صورت است که چون کار سخت و زیان آورمی باشد پس از۲۰ سال کار می توانند بازنشسته شوند و فشار به کارفرما بود.
سمتی پیگیری های صورت گرفته را اینگونه اعلام داشت: رییس کل بهزیستی و معاون وزیر برای سرای رحمت به بافق آمده بودند، آیت ا… سلیمانی مشکلات را مطرح کردند اما جواب مثبتی از رئیس کل نشنیدیم و گفتند بر عهده خودتان است.
وی گفت: با ۳۷۰ میلیون تومان بدهکاری، این موسسه منحل شد، اعضای هیئت مدیره به دنبال آن هستند و این نوید را دادند اگر منحل شود می توانیم با کمک خیرین این مشکل را حل و هزینه را تقبل کنند، اما الان ۳ ماه است معلق مانده و بیشتر طلبکارها مرا می شناسد.
حبیب سمتی در پایان بیان داشت: جایگزین این موسسه یک کار شخصی، به نام مجتمع خدمات بهزیستی برای اولین بار در بافق راه اندازی نمودیم و کاری که شروع کردیم به نام واگذاری پرونده ها، که حدود ۳۵۰ معلول در سطح بافق پرونده هایشان جهت رسیدگی به ما داده شد، هزینه کار را اداره بهزیستی پرداخت می کند، فعلا با این رقم می توانیم ادامه بدهیم، اما توسعه آن لازم و فضا برای توسعه نیاز است و پیگیر هستیم یکسری مجتمع جهت رفاه حال معلولین ایجاد نماییم و امیدواریم به جای خوبی برسیم.

الهام نصیرزاده

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیریت جهاد کشاورزی بافق: بافق پتانسیل توسعه دامپروری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر، علی اکبر