فرماندار : متقاضیان ۱۳۶ کارگاه در بافق کد راه اندازی دریافت کردند

محمد زاده رحمانی روز پنجشنبه در نشست کارگروه مطالبات مردمی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق اظهار داشت: سال گذشته از ۱۹۲ کارگاه شهرستان، ۱۰۰ پیمانکار برای سنگ آهن و شهرداری و بقیه در حوزه های دیگر فعالیت داشتند.
وی افزود: این روند در سال جاری ادامه دارد و تا پایان سال تعداد کارگاه ها از ۱۳۶ مورد فراتر خواهد رفت.
فرماندار بافق با بیان اینکه در سال ۹۶ حدود ۲ هزار و ۱۵ فرصت شغلی جدید در شهرستان ایجاد شد، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون از ۲ هزار و سه نفر در تامین اجتماعی نام نویسی شد که از این تعداد ۵۵۳ نفر برای نخستین بار بیمه شدند.
این مسوول در ادامه به ساخت فرودگاه در بافق اشاره کرد و افزود: برای احداث فرودگاه سه سرمایه گذار دعوت شدند که مدارک و توانمندی آن ها در دست بررسی است.
وی در ادامه به تکمیل دو بانده کردن مسیر یزد- بافق اشاره کرد و یادآور شد: فقط روکش آسفالت ۸۰۰ متر باقی است که قیرپاشی آن امروز انجام می شود.
زاده رحمانی، تصمیم جدی مسئولان استان کرمان مبنی بر تکمیل جاده بافق – نوق و رفسنجان و تکمیل و بهره برداری از آن را یادآور شد و گفت: در این راستا از سال گذشته تاکنون ۲۲ کیلو متر این مسیر که در حوزه شهرستان بافق قرار دارد، ساخته شد و زیر بار تردد قرار دارد.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از این جاده مسافت بافق به نوق، رفسنجان، زرند و سایر روستاهای منطقه که در این مسیر قرار دارند نسبت به جاده قبلی ۴۵ کیلومتر نزدیکتر می شود.
فرماندار بافق طول این مسیر را ۷۲ کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: متولیان امر در کرمان باید همت کنند تا بقیه جاده بافق به نوق تکمیل و به بهره برداری برسد.
زاده رحمانی همچنین از حضور اعضای شورای شهر بهاباد در این نشست قدردانی کرد و افزود: تاکنون شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ، پنج کیلومتر از باند دوم‌ جاده بافق – بهاباد را بسترسازی کرد و در حال پیگیری دریافت مجوز آتش باری و انفجار ترانشه ای که به آن برخورد کردند، هستند.
وی تصریح کرد: تخصیص قیر مورد نیاز طرح را فرمانداری بافق پیگیر خواهد کرد و به سرانجام می رساند.
این مسوول با اشاره به اینکه سه راهی سه چاهون فعلا اصلاح و معایب ترافیکی آن رفع شد، اضافه کرد: هشت میلیارد ریال اعتبار موجود صرف روکش بخشی از محور فعلی بافق – بهاباد می شود.
کارگروه مطالبات مردمی سنگ آهن مرکزی ایران – بافق از سال ۹۳در پی واگذاری ۷۱٫۵ درصد این شرکت به صندوق بازنشستگان فولاد کشور، هر ۲ ماه یکبار برگزار می شود.
ایجاد اشتغال ، توجه به عمران و آبادانی، به کار گیری مدیرعامل بومی برای شرکت سنگ آهن، پرداخت به موقع عوارض ۲ درصد و حق آلایندگی از مهمترین مواردی است که سال ۹۳ تعهد شد.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

معدن کوشک بافق در طول سال شاهد بروز مشکلاتی است

ایرنا -فرماندار بافق با تائید بیکاری تعدادی از