۸۰۰ دانش آموز بافقی، همیار طبیعت شدند

یزد- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق گفت: به منظور ترویج فرهنگ حفاظت از منابع خدا دادی، ۸۰۰ دانش آموز بافقی، همیار طبیعت شدند.

کمال کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای ایجاد علاقه مندی به طبیعت و معرفی ظرفیت های منابع طبیعی به نوجوانان، کارگاه آموزشی همیار طبیعت با همکاری آموزش و پرورش شهرستان بافق راه اندازی شد.
وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰۰ دانش آموز پسر و دختر مقطع تحصیلی بالای هفتم به عنوان همیار طبیعت برای حضور در این کارگاه ثبت نام کرده اند افزود: این تعداد دانش آموز پس از آموزش تئوری به دسته های ۲۰ نفری تقسیم می شوند و به همراه مدیر و مربی آموزشگاه برای آشنایی بیشتر از عرصه های طبیعی و جنگل های دست کاشت این شهرستان بازدید می کنند.
این مسوول گفت: دانش آموزان یاد شده پس از پایان دوره های آموزشی و آشنایی با ارزش های طبیعت هرکدام حفاظت از منابع طبیعی را در جامعه ترویج و گسترده خواهند کرد.
رئیس منابع طبیعی و آبخیز داری بافق در ادامه به طرح جدید بذر پاشی در مراتع اشاره و بیان کرد: این طرح در دشت دولت آباد و شیطور به وسعت ۱۰۰ هکتار با حضور مدیر کل امور زندانهای استان یزد، جمعی از زندانیان رای باز، اهالی منطقه و دوستداران طبیعت اجرا شد.
کمالی خاطرنشان کرد: در این طرح به منظور غنی سازی مرتع و پوشش گیاهی، بذر گیاهان قیچ، انغوزه، وشا و درمنه که با اقلیم و آب و هوای منطقه سازگار است کاشته شد.
این مسوول تصریح کرد: دشت دولت آباد و شیطور یکی از مراتع مهم استان یزد به شمار می رود که ظرفیت چرای چند هزار دام سبک و سنگین را دارد.
شهرستان بافق ۸۲۰ هزار هکتار عرصه طبیعی دارد که ۴۰۰ هزار هکتار بیابان و بقیه مرتع و جنگل طبیعی است.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیریت جهاد کشاورزی بافق: بافق پتانسیل توسعه دامپروری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر، علی اکبر