یادواره شهید مدافع امنیت در بهاباد برگزار شد

یزد- ایرنا – یادواره شهید مدافع امنیت ستوانیکم رمضان فتوحی جمعه شب با حضور تعدادی از مسئولان محلی و قشرهای مختلف مردم منطقه در مسجد ولی عصر(عج) روستای بنستان بهاباد برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمد حسین کارگر یکی از روحانیون بهاباد در سخنانی به فلسفه شهید و شهادت در اسلام اشاره کرد و یادواره شهدا را محلی برای تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا دانست .
وی افزود: باید فرهنگ شهید و شهادت به نسل‌های آینده انتقال یابد که مسئولیت این کار برعهده مسئولان است.
این کارشناس مذهبی گفت : شهیدان گرانقدر و والا مقام به خاطر دفاع از ملت و کشورشان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آرامش را برای مردمشان فراهم کنند.
وی با بیان اینکه باید بدانیم اگر بهترین عزیزانمان را برای آرامش و امنیت و حفاظت از تمامیت ارضی کشورمان هدیه کردیم امروز استقلال، آزادی را به دست آوردیم، تصریح کرد: ایران اسلامی امروز با هدیه خون شهیدان در دنیا سربلند است.
کارگر با اشاره به اهمیت حفظ نام و یاد شهدا، گفت: استکبار جهانی با جنگ اقتصادی و روانی وارد مبارزه با ما شده است که به یاری خدا، با الگوپذیری از شهدا، پیروی از منویات مقام معظم رهبری و رعایت طرح راهبردی اقتصاد مقاومتی بر مشکلات غلبه خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: در این یادواره‌ها جوانان ما با فرهنگ شهادت، خاطرات شهدا، جبهه و جنگ آشنا می‌شوند و بدین وسیله نسل به نسل این فرهنگ، ایثارگری ها، شهامت و فداکاری ها منتقل می‌شود.
این روحانی منطقه ادامه داد : باید این پیوند بین شهدا، روحیه ایثارگری با نسل جوان برقرار شود که به حمدالله نسل جوان ما انقلابی، تابع ولی‌شان هستند، تابع مقام معظم رهبری هستند و با شهدا پیوند دارند و برگزاری اینگونه مراسم‌ها این پیوند را مستحکم‌تر خواهد کرد.
شهید فتوحی به مدت ۹ سال در سمت فرمانده پاسگاه انتظامی آسفیچ صادقانه خدمت کرد تا اینکه در سال ۱۳۸۳ به یزد منتقل شد و باتوجه به آشنایی اش با عرصه های بیابانی ، به درخواست فرمانده یگان عملیاتی علی بن ابیطالب علیه السلام ساغند عاشقانه به آن یگان پیوست .
وی بعد ازشرکت در چندین عملیات جهت دستگیری و براندازی کاروان های مواد مخدر و کشف و ضبط محموله های آنان سرانجام در سوم اسفند ۱۳۸۴هنگام درگیری با اشرار و قاچاقچیان موادمخدر به شهادت رسید .
پیکرپاک این شهید پس از تشییع باشکوه در یزد، بافق و بهاباد در جوار شهدای بنستان مخصوصا پسرخاله شهیدش عباس مهری به خاک سپرده شد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظر خودروسازان درباره خودروی آب‌سوز!

به دنبال برخی تبلیغات مبنی بر آب‌سوز کردن