۹۰ هزار راس دام زنده طی دو روز آینده وارد کشور می شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: ۹۰ هزار راس دام سبک زنده پنجشنبه و جمعه هفته جاری از طریق بندر شهید رجایی برای جبران کسری گوشت قرمز وارد کشور می شود.

به گزارش ایرنا، محمد امامی امین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برای کنترل و جلوگیری از قاچاق دام زنده، طرح شناسنامه دار کردن احشام در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه یک میلیون راس دام سبک در استان تهران وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه عده ای دلال منافق صفت برای لطمه زدن به اقتصاد ایران، اقدام به قاچاق دام زنده از کشور می کنند.
امامی امین اظهار داشت: متاسفانه کشورهای عربی در این موضوع دخیل هستند، کشورهایی که بغض، کینه و عداوت نسبت به جمهوری اسلامی دارند و به دنبال لطمه زدن به اقتصاد ایران هستند دام زنده را به دست همین دلالان با قیمت غیر واقعی خریداری و از کشور خارج می کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تاکید کرد: این کشورها حاضر هستند که به خود ضرر برسانند اما اقتصاد ایران را در فشار و معرض آسیب قرار دهند.
وی به اقدامات انجام شده بابت کاهش قیمت مرغ در استان تهران اشاره و خاطرنشان کرد: علت گران شدن گوشت مرغ هم بررسی شد، متاسفانه استانداران استان های همجوار ابلاغ کرده بودند که ۲۰ درصد از تولیدات مرغداران در استان خود و به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان توزیع شود تا برای مابقی مجوز صادرات دریافت کنند.
امامی امین ادامه داد: تولیدکننده ای که قصد دارد ۲۰ درصد گوشت مرغ خود را به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند تا موفق به صادرات باقی تولیدات خود به استان های دیگر شود، مجبور به افزایش قیمت محصول خود می شود.
وی گفت: سه شنبه شب استاندار تهران با همین استانداران صحبت کرد چون خود این مجوزها یک رانتی شده و فساد ایجاد می کند، دولت هم به وزیر کشور دستور باطل کردن این مجوزها را صادر کرده است.
معاون استاندار تهران یادآورشد: تولید خود استان تهران پاسخگویی ۲۰ درصد از نیاز این استان است و ۸۰ درصد مابقی از استان هایی گلستان، مازندران و اراک تامین می شود.
وی اضافه کرد: به هر صورت در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار بنا شد ۵۰۰ تن مرغ منجمد به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ۲۵۰ تن به نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاه هایی زنجیره ای به صورت روزانه توزیع شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران به استقرار نیروهای تعزیرات حکومتی در میدان بهمن برای جلوگیری از فعالیت دلالان و تخلف در فروش اشاره کرد و گفت: توزیع این ۷۵۰ تن در حالی که است که روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن مرغ گرم به قیمت آزاد در میدان بهمن و نزدیک ۳۰۰ تن در میدان پیروزی توزیع می شود.
وی تاکید کرد: اکنون با توزیع نزدیک دو هزار تن مرغ منجمد و گرم به صورت روزانه در بازار از این پس باید شاهد کاهش قیمت این محصول باشیم.
امامی امین با بیان اینکه مصرف روزانه مردم استان تهران به یک هزار تن می رسد، تقاضای بالای این روزها را به علت روزهای پایانی سال جاری و نزدیک شدن به عید نوروز برشمرد.

 

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

روستای بویی آباد ،روستایی با قابلیت گردشگری اما غریب در کویر

به گزارش هفته نامه افق کویر، روستای «بویی