وزش باد نسبتا شدید ورگبار باران در استان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،کارشناسان هواشناسی برای استان آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با کاهش دما ، از بعداز ظهر گاهی وزش باد نسبتا شدید ورگبار باران با احتمال رعد وبرق پیش بینی کرده اند.

 

رضا برهانی اظهار داشته: شرایط بارشی مناسبی در سامانه بارشی روزهای آینده برای استان یزد پیش بینی می‌شود که این سامانه از امروز  به صورت جدی‌تر فعالیت خود را در سطح استان آغاز خواهد کرد.

مدیرکل هواشناسی استان یزد گفته: بارش‌های رگباری قابل ملاحظه‌ای از این موج از امشب  تا صبح روز دوشنبه خواهیم داشت که عمدتا همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی‌هایی در خصوص میزان بارش در روزهای آینده در سطح استان صورت گرفته که امکان تغییر آن‌هم وجود دارد افزود : این سامانه بارشی بارندگی بسیار خوبی را برای استان یزد همراه دارد که احتمال بارش به میزان ۵۰ تا ۶۰ میلیمتر در برخی از نقاط استان پیش بینی می‌شود.

برهانی به میزان بارش‌های تقریبی در نقاط مختلف استان یزد اشاره کرد و افزود: طبق برآوردها شهرستان ابرکوه ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر، شهرستان خاتم تا ۴۰ میلیمتر در نواحی جنوبی و بین ۲۰ تا ۳۰ میلیمتر در نواحی شمالی این شهرستان پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان یزد با بیان اینکه برای شهرستان تفت به‌ویژه در ارتفاعات بارش‌هایی به میزان ۵۰ تا ۶۰ میلیمتر پیش بینی می‌شود افزود :  شهرستان مهریز ۴۰ تا ۵۰ میلیمتر، شهرستان اردکان ۵۰ تا ۶۰ میلیمتر و همچنین شهرستان‌های بافق و بهاباد ۵۰ تا ۶۰ میلیمتر به صورت میانگین پیش بینی شده است.

وی گفت : در اکثر مناطق استان یزد ۱۰ تا ۲۰ میلیمتر بارش پیش بینی می‌شود که با توجه به ماهیت بارش‌ها امکان تغییر بارش‌ها وجود خواهد داشت که در روزهای آینده اطلاع رسانی دقیق‌تری خواهیم داشت.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیریت جهاد کشاورزی بافق: بافق پتانسیل توسعه دامپروری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر، علی اکبر