ایجاد اشتغال روستائیان محور برنامه های دولت و مجلس است

نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد زمینه های لازم برای اشتغال جوانان ساکن در روستاها محور اصلی برنامه های دولت و مجلس است که با حمایت بخش خصوصی و خیران باید در سال ۱۳۹۷ شتاب بگیرد.

محمدرضا صباغیان بافقی شامگاه پنجشنبه در دومین جشنواره روستایی رهگذر مهریز با اشاره به اینکه از مطالبات مهم جوانان روستاها از دولت و مجلس اشتغال است، افزود: کارهای خوبی برای اشتغال روستائیان انجام شده ولی کافی نیست.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال جوانان روستاها در پیشگیری از مهاجرت ها و کاهش ناهنجاری ها و آسیب های فرهنگی و اجتماعی موثر است و باید دولت و مجلس با همکاری هم بیش از گذشته وظایف خود را در این ارتباط انجام دهند.
نماینده مردم مهریز ، بافق ،بهاباد ، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی همچنین به توجه مجلس به انتخاب روستاهای دارای آثار تاریخی و فرهنگی به عنوان محور گردشگری اشاره کرد و پیگیری آن را توسط مسوولان مهریز خواستار شد.
صباغیان بافقی افزود: برای معرفی روستاها باید همه ساله جشنواره های روستایی برگزار شود و کارهای خوبی در شهرستان مهریز انجام شده و مناسب است برای سال های آینده تداوم یابد.
جشنواره روستایی رهگذر که از ابتدای سال ۱۳۹۷ در مهریز آغاز شده تا پایان روز ۱۳ ماه جاری در محل ورودی روستاهای مزارع شور در مسیر مسافران نوروزی در جاده این شهرستان به شهر انار از توابع استان کرمان جنب مجتمع بین ‌راهی و مسجد قمربنی هاشم (ع) ادامه دارد.
آئین نوروزگاه به منظور ترویج و آشنایی هرچه بیشتر مسافران و میهمانان نوروزی سراسر کشور با آداب نوروزی مردم استان یزد و به خصوص باغ شهر تاریخی مهریز برگزار شد.
مراسم نوروزگاه مهریز شامل بخش‏‏های متنوعی از جمله جشنواره روستایی رهگذر، نمایشگاه محصولات کشاورزی، عرضه دمنوش های سنتی و چای ، اجرای نمایشی نوروزی، حافظ و شاهنامه‌ خوانی است.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نماز عید فطر چگونه اقامه می‌شود؟

در آستانه عید سعید فطر هستیم. به گزارش افکارنیوز،