وام هایی به نام کارگران؛ اما به حساب یک شرکت پیمانکار شهرداری 

پایگاه خبری آفتاب بافق نوشت: شرکت پیمانکاری نارین شبنم که در بخش فضای سبز شهرداری بافق مشغول به فعالیت است  با فراخواندن نیروهای این شرکت و توزیع فرم هایی  از آنها امضاء اخذ می کند و تعدادی از  نیروهای این شرکت  آن فرم ها را تایید و امضاء می کنند.

به گفته رئیس انجمن صنفی شرکت های خدماتی پشتیبانی به نقل از سرپرست این نیروها می گوید: زمانی که که سرپرست نیروهای فضای سبز متوجه این کار شرکت می شود به آنها گوشزد می کند که نباید تحت عناوین دیگر خارج از قرارداد  فرمی را به کارگران می دادند و از آنها امضا می گرفتند.

یکی از کارگران این شرکت در ادامه به رئیس انجمن صنفی شرکت های خدماتی و پشتیبانی گفت : در ایام تعطیلات نوروز سیستم پیامکی شماره حساب ما در بانکی که آنجا حساب داریم دچار اختلال شد و پس از چند روز با گرفتن پرینت کارکرد شماره حساب متوجه شدیم که در ۲ مرحله مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به حساب ما واریز شده و طی ۲ مرحله نیز مجددا برداشت شده است.

وی افزود: وقتی این قضیه را با همکاران و دوستان خود مطرح کردیم؛ برخی از آنها هم گفتند مشابه چنین اتفاقی برای آنها نیز افتاده است.

رئیس انجمن صنفی شرکت های خدماتی و پشتیانی با اعلام اینکه شرکت نارین شبنم کویر یزد در ۲ قرارداد جداگانه در فضای سبز شهر بافق و مجموعه پارک آبشار فعالیت دارد، گفت: واریز و برداشت وام از حساب کارگران از سوی پیمانکار مذکور برای تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد نیروهای این شرکت اتفاق افتاده است که بدون اجازه و هماهنگی آنها مبلغ وام واریز شده و سپس از حساب بانکی کارگران برداشت شده است.

در همین راستا سید محمد باقی زاده،رئیس شورای شهر بافق گفت: موضوع توسط ۲ نفراز کارگران گزارش شد و ضمن پیگیری از طریق بانک مربوطه، مسئله را به اطلاع شهردار بافق نیز رساندم. وی افزود به اتفاق شهردار خاطر نشان کردیم باید تا صبح فردا شنبه(گذشته) وام هایی که به اسم کارگرها اخذ شده تسویه گردد. وی افزود: شهردار بافق از این موضوع کاملا بی اطلاع بود، اما بلافاصله پس از اطلاع، بجد پیگیر موضوع هست.

سید علی نوروززاده، شهردار بافق نیز در خصوص پیگیری های انجام گرفته پیرامون این موضوع گفت: به محض اطلاع از این اتفاق در روز گذشته ( پنج شنبه) از مدیر عامل شرکت توضیح خواسته شد که وی گفت تعداد وام اخذ شده که  ۱۵ وام ۲۰ میلیونی بوده است  که جهت پرداخت وام بدون بهره ضروری به کارکنان شرکت بوده و ضامن آن نیز خود شرکت می باشد و به کارکنان نیز اطلاع رسانی شده است.

وی افزود:  با توجه به ابهامات و  ضرورت رسیدگی سریع  و بررسی بیشتر این مسئله، دستور داده شده است تا کلیه وام ها توسط شرکت تسویه شوند و این کار در سیستم بانکی انجام شده و شرکت اعلام نموده فردا گواهی مربوطه را ارائه خواهد داد. نوروززاده گفت: مسلما با هر گونه تخلف احتمالی شرکت پیمانکاری سریعا و با شدت برخورد قانونی صورت می گیرد و جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: هرچند تمام قراردادهای پیمانکاری شهرداری حجمی می باشد؛ ولی با توجه به اینکه خواست شهرداری،  تامین رفاه و  امنیت شغلی کارگران شریف در بخش های خدماتی و فضای سبز می باشد، بر روی مسائلی چون حقوق ، بیمه  کارگران نظارت می کند و به پیمانکاران اجازه نمی دهد نسبت به برخورد یا اخراج کارگرانی که مطالبه قانونی حقوق خود همچون اطلاع از ریز پرداختی ، بیمه ، مرخصی و … دارند، اقدام نماید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

هزار وصدوسی و پنجمین(۱۱۳۵) شماره از هفته نامه افق کویر منتشر شد:

اما و اگرهای بخشداری بافق/ تفاوت های دو