چند ساعت استفاده از موبایل برابر تومور مغزی است؟

به گزارش بهداشت نیوز، دنیای پیشرفته پر از محصولات مفید و مضر است که گوشی تلفن همراه یکی از آنهاست که اگر مدت زمان استفاده از آن از حد مناسب بگذرد منجربه ایجاد تومور مغزی میشود. بسیاری از دانشمندان و پزشکان علائم بیماری های جدی را با تلفن همراه مرتبط می دانند:رابرت ، مدیر خدمات بیماری در بنیاد ملی تومور مغزی. می گوید:چیزی که می دانیم این است که ابتلا به تومور مغزی در حال افزایش است و برخی از تحقیقات در مورد تلفن های همراه و تومور مغزی باعث نگرانی ما شده است.

کودکان ۵۰ درصد اشعه بیشتری را به مغز منتقل می کنند
تحقیقات ام گاندی، استاد مهندسی برق در دانشگاه یوتا، نشان داده است که مغز افراد کم سن و سال ۵۰ درصد بیش از بزرگسالان از تلفن همراه اشعه دریافت می کند. تشعشع برای یک فرد ۱۰ ساله به ۳۰ درصد می رسد، در حالی که تنها آن را ناحیه کوچک اطراف گوشش قرار دهد. میزان جذب در کودکان بیشتر است زیرا گوش ها و جمجمه آن ها کوچک تر و نازک تر است. علاوه بر این، قرار گرفتن آن ها در معرض تشعشع تلفن همراه بیشتر از کسانی خواهد بود که تازه از سنین بزرگسالی شروع به استفاده از آن کرده اند.

گلبول های سفید خون نابود می شوند:
راجر معتقد است که تشعشات تلفن همراه ممکن است به توانایی سلول های سفید خون برای مبارزه با عفونت و بیماری از جمله سرطان آسیب برساند. گلبول های سفید خون را از یک اهدا کننده گرفتند، آن ها را با مواد مغذی زنده نگه داشتند و دریافتند که پس از هفت و نیم ساعت، تنها ۱۳ % از سلول هایی که در معرض تشعشع تلفن همراه قرار دارند، باقی می مانند و قادر به انجام وظیفه هستند.

سلول های میکرونوکلئوس برای سرطان:
مطالعه دیگری توسط هوک از سیستم های مجتمع در کارولینای شمالی، نشان داد اگر خون انسان در معرض تشعشع تلفن همراه به مدت ۲۴ ساعت،قرار گیرد باعث افزایش هشت برابر تعداد سلول های میکرونوکلئوس شده است که نشانگر تشخیصی خطر بالای ابتلا به سرطان در حال توسعه می باشد.

آسیب به دی ان ای با استفاده موبایل:
دکتر هنری لای و دکتر سینگ در دانشگاه دولتی واشنگتن گزارش دادند که دی ان ای واحد و دوگانه دربافت مغز موش پس از قرار گرفتن در سطوح تشعشع برای دو ساعت استفاده می شود. تحقیقات دیگری که توسط این گروه انجام شد نشان داد مغز چهار ساعت پس از قرارگیری در معرض تشعشع خطر بالاتر شکستگی دی ان ای را داشت. بنابراین، آسیب دی ان ای از استفاده مکرر تلفن همراه می تواند باشد.

بروز سرطان به دلیل پروتئین های شوک حرارت
متخصص اشعه، دکتر پیتر فرانسوی، از مرکز تحقیقات در بیمارستان سنت در سیدنی، ادعا کرد که قرار گرفتن مکرر در فرکانس های تلفن همراه در سطوح پایین ایمنی، باعث تولید مداوم …. در سلول ها می شود که در سطوح بالا سرطان را تحریک کرده و مقاومت در برابر داروهای ضد سرطان را افزایش می دهد.

با استفاده از موبایل سموم در مغز نفود می کند:
در سال ۱۹۹۴، دانشمندان دریافتند که دو دقیقه قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن های همراه می تواند مانع رسیدن خون به مغز موش های صحرایی شود و چنانچه در این بخش از سلامت نمناک می خوانید این باعث می شود که پروتئین ها و سموم به مغز نشت کنند که می تواند منجر به افزایش احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر، اسکلروز چندگانه و پارکینسون شود.

مرگ سلولی در مغز با استفاده از تلفن همراه :
طبق نظر پژوهشگر لوند، تغییرات سلولی و مرگ سلولی در مغز به وضوح زیر میکروسکوپ بعد از قرار گرفتن در معرض اشعه از تلفن همراه قابل مشاهده است.

لنفوم:
مطالعه ۱۹۹۷ نشان داد موش ها که از نظر ژنتیکی طراحی شده اند. قرار گرفتن در معرض تشعشع تلفن همراه دیجیتال یک ساعت در روز به مدت ۱۸ ماه، میزان ابتلا به لنفوم را دو برابر کرده است.

تومور مغزی موقتی:
کاربران تلفن همراه ۲.۵ برابر بیشتر احتمال دارد که تومور مغزی موقتی در کناره سر داشته باشند. خطر تومورهای عصب شنوایی ۳.۷بار برای کاربران تلفن همراه افزایش یافت. احتمالا مهم ترین نتیجه گیری این است که استفاده از تلفن های همراه برای بیش از ۱۰ سال ریسک ابتلا به سرطان مغز را تا ۲۶ % افزایش داده است، این مطالعه اولین مورد بررسی اثرات بلند مدت استفاده از یک تلفن همراه است.بررسی ها و تحقیقات نشان می دهد که صحبت با موبایل یا همان تلفن همراه بیشتر از ۱۵ ساعت در هر ماه خطر ابتلا به تومور مغزی را در افراد ۳ برابر می کند.

سرطان چشم در کاربران تلفن همراه :
محققان موسسه علوم پزشکی و علوم کامپیوتر ۳ برابر میزان شیوع سرطان چشم را در کاربران عادی تلفن همراه یافتند تا در بیمارانی که از آن ها استفاده نمی کردند.

عوارض استفاده از موبایل برای چشم
افزایش ۵۰ درصدی تومور شنوایی با استفاده از موبایل :
مطالعات نشان داد که میزان مرگ و میر ناشی از سرطان در میان کاربران تلفن همراه نسبت به غیر بیشتر است. خطر تومورهای نادر دو برابر است و ارتباط بین رخداد تومورهای مغزی در سمت راست مغز و استفاده از تلفن در سمت راست مغز وجود داشت. خطر تومور عصب شنوایی، ۵۰ درصد درافرادی که از تلفن همراه برای مدت شش سال یا بیشتر استفاده می کردند بیشتر بود.

ادعاهای اشتباه توسط صنعت تلفن همراه و تومور مغزی:
کارشناسی می گوید که بخش های این صنعت مکررا به اشتباه ادعا کرده اند که تلفن های بی سیم برای تمام مصرف کنندگان، از جمله کودکان، ایمن هستند و توهم پی گیری و پشتیبانی از تحقیقات بیشتر را ایجاد کرده اند.
ارتباط احتمالی بین اپراتورهای تلفن همراه و سرطان بسیار بحث برانگیز است. مطالعات زیادی در رابطه با اپراتورهای تلفن همراه و سرطان نتایج متناقضی را به همراه داشته است.
نگرانی اصلی همراه با اپراتورهای تلفن همراه و سرطان به نظر می رسد توسعه تومورهای مغزی مرتبط با استفاده از تلفن همراه باشد. برخی تحقیقات حاکی از افزایش اندکی در میزان تومور مغزی از دهه ۱۹۷۰ هستند، اما اپراتورهای تلفن همراه در دهه ۱۹۷۰ مورد استفاده قرار نگرفتند.
در عوض، افزایش نامحسوس بیشتر مربوط به عوامل دیگر است – مانند افزایش دسترسی به مراقبت های پزشکی و پیشرفت در تصویربرداری تشخیصی.در یک مطالعه که بیش از ۴۲۰۰۰۰ تن از کاربران تلفن همراه را در طول یک دوره ۲۰ ساله دنبال کرد، محققان هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط بین اپراتورهای تلفن همراه و تومور مغزی پیدا نکردند در صورتی که یک مطالعه دیگر، ارتباط بین اپراتورهای تلفن همراه و سرطان غدد را نشان می دهد با این حال، تنها تعداد کمی از شرکت کنندگان در مطالعه تومور بدخیم بوده اند.

تلفن همراه و مضرات آن
پس از ارزیابی چندین مطالعه بر روی امکان ارتباط بین اپراتورهای تلفن همراه و و یک تومور مغزی شناخته شده به عنوان صوت، اعضای سازمان بین المللی تحقیقات در زمینه سرطان – بخشی از سازمان بهداشت جهانی – موافق بودند که شواهد را محدود کنند و تشعشعات موبایل عامل سرطان است (سرطان زا).
با این حال، یک سری مطالعات اخیر نمی تواند کل داستان را بازگو کند. این بیماری اغلب سال ها بین استفاده از یک عامل جدید مبتلا به سرطان و مشاهده افزایش نرخ سرطان مانند سرطان ریه طول می کشد. در این نقطه، این امکان وجود دارد که زمان اندکی برای شناسایی افزایش نرخ سرطان به طور مستقیم مربوط به استفاده از تلفن همراه باشد.
فعلا هیچ کس نمی داند که تلفن همراه قادر به ایجاد سرطان هستند یا خیر. اگرچه مطالعات بلند مدت در حال انجام است، تا کنون هیچ مدرکی دال بر افزایش خطر ابتلا به سرطان وجود ندارد. اگر نگران پیوند احتمالی بین تلفن همراه و سرطان هستید، استفاده از تلفن همراه را محدود کنید – یا از یک وسیله دیگر استفاده کنید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

هزار وصدوسی و پنجمین(۱۱۳۵) شماره از هفته نامه افق کویر منتشر شد:

اما و اگرهای بخشداری بافق/ تفاوت های دو