نخستین خرید کهکشانی پرس برای رئال مادرید

رییس باشگاه رئال مادرید با لوییس فیگو قرارداد امضا کرد تا نخستین خرید کهکشانی سفیدپوشان به ثبت برسد.

به گزارش ایسنا، در تابستان ۲۰۰۰ لورنسو سانس، رئیس رئال مادرید اعلام کرد که انتخابات زودتر از تاریخ مورد نظر برگزار می‌شود. یک سال از ریاست او باقی مانده بود اما به تازگی دومین قهرمانی در اروپا در دوران ریاستش رقم خورده بود و او احساس می‌کرد که باید چهار سال دیگر در این سمت باقی بماند. این اتفاق باعث می‌شد در ۱۰۰ سالگی باشگاه (سال ۲۰۰۲) حضور داشته باشد. در این شرایط فلورنتینو پرس نیز خود را به عنوان کاندیدای ریاست باشگاه معرفی کرد. او در دوره‌های قبلی نزدیک به پیروزی برابر رامون مندوسا بود. پرس فرد مهمی بود اما به نظر نمی‌رسید شانسی در انتخابات داشته باشد. سانس بیشترین شانس را داشت.

در ششم جولای، هم‌زمان با ازدواج میشل سالگادو با یکی از دختران سانس، خوسه رامون د لا مورنا خبر باورنکردنی را در شبکه SER به اطلاع همه رساند. او گفت که پرس توانسته لوئیس فیگو، ستاره پرتغالی بارسلونا را برای امضای قرارداد با رئال مادرید راضی کند. در مراسم ازدواج، موضوع دیگری جز این برای صحبت نبود. سانس که پشت تلفن عصبانی بود اصرار داشت این خبر یک دروغ است. در روزهای بعد پرس نه این موضوع را تکذیب کرد و نه تأیید. از طرفی فیگو به نشریه اسپورت کاتالونیا اعلام کرده بود که پس از پایان تعطیلات در کنار تیم (بارسلونا) خواهد بود. با این حال اغلب مردم باور داشتند که تعهد وجود دارد. آرامش پرس باعث می‌شد چنین تفکری وجود داشته باشد.

پرس در روز شانزدهم جولای در انتخابات برنده شد. زمانی که پرس ریاست باشگاه را بر عهده گرفت از او درباره فیگو پرسیدند. پرس گفت که هافبک پرتغالی به مادرید خواهد آمد و اگر این اتفاق نیفتاد به اعضای باشگاه برای یک فصل بلیت مجانی خواهد داد. در نهایت پرس در بیست چهارم این ماه فیگو را معرفی کرد. هافبک پرتغالی با چهره‌ای جدی در میان رئیس باشگاه و آلفردو دی استفانو قرار گرفت و پیراهن شماره ۱۰ را نشان داد که نامش بر آن حک شده بود. چهره جدی فیگو دلیل داشت. پیش از شروع مراسم، آخرین تلاش‌ها برای منصرف کردن هافبک پرتغالی انجام شد. یک نفر با او تماس گرفت و گفت که تصاویری از همسرش در اختیار دارد و آماده است تا آن را در اختیار یک مجله قرار دهد. این تهدید یک دروغ بود و عکس‌هایی وجود نداشت اما باعث شد فیگو مراسم معارفه‌اش را با تلخی سپری کند.

فیگو قول داده بود در صورت پیروزی پرس در انتخابات، با رئال مادرید قرارداد امضا کند در غیر این صورت قراردادش را با بارسلونا تمدید می‌کرد. پرس پیروز شد و هافبک پرتغالی به وعده‌اش عمل کرد. گاسپارت نتوانست برابر رقم بالای فسخ قرارداد کاری انجام دهد. باشگاه رئال مادرید باید ۱۰ هزار میلیون پسو پرداخت می‌کرد و فیگو رکورد نقل و انتقالات در آن دوران را شکست. از طرفی هافبک پرتغالی هزار میلیون پسو برای هر فصل دریافت می‌کرد. این رقم سرسام‌آور بود اما با گذشت زمان جبران شد. فیگو آغازگر پروژه کهکشانی‌ها بود. پس از او زین‌الدین زیدان، رونالدو نازاریو و بکام به مادرید پیوستند. در چنین شرایطی بارسلونا وارد دوران بدون جام شد و پنج سال از کسب جام بازماند.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مسئولین شهرستان به کمک اداره ورزش وجوانان شهرستان بیایند

 به گزارش هفته نامه افق کویر؛ خبرنگار ما