مسابقات بدمینتون انتخابی کشور در یزد آغاز شد

یزد – ایرنا – مسابقات بدمینتون لیگ یزد و انتخابی کشور ویژه پسران، عصر روز سه شنبه با حضور ۲۵ بازیکن از شهرستان های استان در ۲ رده سنی زیر ۱۷ و ۱۹ سال در سالن مرحوم جمال مسعودی مجموعه ورزشی شهید پاکنژاد یزد آغاز شد.

به گزارش ایرنا، در این پیکارها ورزشکاران به صورت دوره ای به مدت ۲ روز با هم به رقابت می پردازند و در پایان ۶ نفر برتر به عنوان نماینده استان در رقابت های کشور شرکت می کنند.
مسابقات بدمینتون رنکینگ جوانان کشور از سوم اردیبهشت ماه سال ۹۸ به مدت سه روز با حضور نفرهای برتر استان ها در شهر کرمان برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، دبیر هیات بدمینتون یزد، آمار ورزشکاران این رشته را که به‌صورت تفریحی در استان فعالیت می‌کنند حدود ۲ هزار نفر ذکر کرد و یادآور شد: حدود ۵۰۰ نفر نیز طبق مقررات زیرپوشش بیمه ورزشی قرار دارند.
علی صبور، مهم‌ترین مشکل را، کمبود بودجه برای اعزام تیم‌ها، میزبانی مسابقات و برگزاری دوره‌های آموزشی و دانش‌افزایی ذکر کرد و همکاری خیران و حامیان مالی را در این ارتباط خواستار شد.
صبور به اهمت فعالیت‌های فرهنگی و نظارت بیشتر بر انجام برنامه‌های زیرپوشش به‌عنوان اولویت‌ها اشاره کرد .
استان یزد با یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ ، ۴۷ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

هزار وصدوسی و پنجمین(۱۱۳۵) شماره از هفته نامه افق کویر منتشر شد:

اما و اگرهای بخشداری بافق/ تفاوت های دو