تعطیلی دفاتر شهرستان‌ها دلیل شلوغی مرکز تعویض پلاک یزد است

یزد- ایرنا- شلوغی تنها مرکز تعویض پلاک خودرو در یزد، موجب ناخرسندی برخی از مراجعه‌کنندگان شده و این امر در شبکه‌های اجتماعی استان هم باتازب گسترده‌ای داشته است.

برخی از مراجعه کنندگان مدعی هستند که گاها چند روز به مرکز تعویض پلاک یزد مراجعه کرده‌اند اما هنوز موفق به پایان کار خود نشده‌اند؛ آنها شلوغی غرفه‌ها، جدا نبودن صف‌های مردان و زنان، کمبود نیرو، پاسخگو نبودن متصدیان این مرکز و برخی مشکلات دیگر را علت نارضایتی خود از مرکز تعویض پلاک یزد اعلام می‌کنند.

سرپرست پلیس راهور استان یزد علت شلوغی تنها مرکز فعلی تعویض پلاک یزد را تعطیلی برخی دفاتر خدمات خودرو در شهرستان‌های این استان اعلام کرد که منجر به حضور متقاضیان در مرکز استان شده است.

سرهنگ رضا زارع به ایرنا افزود: دفاتر خدمات خودرو در شهرستان‌های بافق، تفت و اشکذر بعلت صرفه نداشتن اقتصادی، تعطیل شده و چون شهروندان بهابادی هم به بافق مراجعه می‌کردند اکنون عملا متقاضیان چهار شهرستان استان به مرکز این استان مراجعه می‌کنند.

وی علت دیگر شلوغی تنها مرکز تعویض پلاک خودرو یزد را عدم آگاهی مراجعه کنندگان نسبت به کامل بودن مدارک لازم دانست و اظهار داشــت: گاها مراجعه کنندگان با مدارک ناقص مراجعه می‌کنند که همین امر موجب معطلی آنها و در نهایت رفت و برگشت این افراد و معطلی آنها در مرکز تعویض خودرو می‌شود.

به گفته وی حتی برخی مسائل جزئی هم موجب معطلی مراجعه کنندگان میشود که بعنوان مثال تمیز نبودن موتور خودرو که منجر به ناخوانا بودن شماره آن میشود و آنها مجبورند دوباره بازگردند و موتور خودرو خود را شستشو دهند.

سرهنگ زارع تصریح کرد: اگر مراجعه کنندگان تمام مدارک لازم را به همراه داشته باشند، حداکثر مدت زمانی که برای دریافت خدمات در مرکز تعویض پلاک یزد متحمل میشوند فقط یک ساعت است.

وی راه اندازی یک مرکز پلاک دیگر در شهر یزد را مستلزم صرف هزینه کلان توسط بخش خصوصی اعلام کرد و با بیان اینکه این امر بر عهده راهور نیست گفت: باید یک سرمایه‌دار برای این منظور اقدام کند که به حدود ۲۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.

وی جدا کردن بانوان و اقایان در مرکز تعویض پلاک که مورد سوال برخی از مراجعه کنندگان هم بود را غیر ممکن دانست و افزود: اگر طرف های معامله یک خودرو یک زن و یک مرد باشند نمی‌توان آن را از هم جدا کرد بلکه آنها برای انجام امور باید بطور همزمان و با یکدیگر حضور داشته باشند.

سرپرست پلیس راهور یزد، مدارک مورد نیاز برای ارائه خدمات در مرکز تعویض پلاک خودرو را کارت ملی، شناسنامه، کارت خودرو ، برگ سبز، سند خودرو، بیمه خودرو و معاینه فنی اعلام کرد.

به گفته وی برای احراز محل سکونت برای کسانی که کد ملی یزد دارند و منزل به نام آنهاست صرفا ارائه قبض آب یا برق یا گاز ضروری است و برای شهرستانی ها و سایر استانها هم برای احراز هویت، محل سکونت با کد رهگیری، قبض برق یا آب یا گاز، دفترچه تامین اجتماعی و برای کارمندان دولت نامه اشتغال به کار و کسانی که فرزند محصل دارند نامه اشتغال به تحصیل ضروری است.

حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در استان یزد تردد می کنند.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مسئولین شهرستان به کمک اداره ورزش وجوانان شهرستان بیایند

 به گزارش هفته نامه افق کویر؛ خبرنگار ما