چند خانوار در سامانه #۶۳۶۹* ثبت نام کردند؟

به گزارش مشرق، حسین میرزایی در مصاحبه با رادیو با بیان این که تمامی خانوارهای ایرانی (۲۴ میلیون خانوار) در کشور بر مبنای آزمون وسع در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به لحاظ وسع مالی از بالا به پائین رتبه بندی شدند، افزود: این تعداد از پایین به بالا بر اساس بعد خانوار مرتب و ۶۰میلیون نفر برای دریافت یارانه حمایت معیشتی شناسایی شده‌اند که در مرحله نخست طی سه نوبت این یارانه به حساب آنان واریز شده است.

وی اظهار داشت: مطابق آمار بانک‌های اطلاعاتی موجود در کشور هیچ خودرویی به نام ۵۲درصد از خانوارهای ایرانی ثبت نشده است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت گفت: به‌طور کلی خانوارها از نظر درآمدی، خودرو، شغل، تحصیلات و دیگر اطلاعات برای دریافت یارانه حمایت معیشتی شناسایی شده‌اند.

وی در ادامه افزود: خانوارهایی که در گام نخست مشمول طرح مزبور شدند یارانه‌بگیر بودند و در گام دوم افرادی که خود را برای دریافت سبد حمایت معیشتی ذی‌حق می‌دانند و جزو سه دهک بالای درآمدی نیستند از طریق کد دستوری# ۶۳۶۹* درخواست خود را ثبت کنند. این افراد اگر پس از بررسی حائز شرایط  در لیست مشمولان حمایت معیشتی قرار می‌گیرند.

میرزایی تصریح کرد: تاکنون دومیلیون خانوار درخواست خود را در سامانه مزبور ثبت کرده‌اند که هفت تا هشت‌درصد از درخواست‌ها متعلق به سرپرست خانوارها نبوده است.

وی توضیح داد: برای جلوگیری از ازدحام و ترافیک فقط سرپرست خانوارها به این سامانه مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. نتیجه هم در مدت ۲۴ ساعت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت گفت: هم‌اکنون ۷۶میلیون نفر در کشور یارانه نقدی دریافت می‌کنند.

وی افزود: یارانه عده‌ای به دلیل وسع بالای مالی و قرار گرفتن در لیست پردرآمدها در حد فاصل سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۸ قطع شده است.

میرزایی بیان داشت: به‌طور کلی افرادی که در سه دهک بالای درآمدی قرار دارند، مشمول طرح حمایت معیشتی دولت نخواهند شد.

وی گفت: برخی‌ها به دلائل مختلف از جمله جاماندن از یارانه به سبب عدم ثبت‌نام و تعدادی نیز به سبب نداشتن نیاز به مبلغ نقدی یارانه در مقاطع مختلف انصراف داده‌اند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت افزود: برای جاماندگان امکان ثبت‌نام فراهم شده که حق آنان ضایع نشود.

وی یادآورشد: هم‌اکنون بیشتر نگرانی‌ها ناظر بر این افراد است.

منبع: تسنیم

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

هزار وصدوسی و پنجمین(۱۱۳۵) شماره از هفته نامه افق کویر منتشر شد:

اما و اگرهای بخشداری بافق/ تفاوت های دو