۶۰ شاعر یزدی از اولین محفل ادبی سردار دل‌ها استقبال کردند

دبیر اولین محفل ادبی «سردار دل‌ها» از برگزاری اولین محفل ادبی پاسداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در استان یزد با استقبال ۶۰ شاعر برتر استان خبر داد.

عالیه مهرابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس یزد گفت: اولین شب‌شعر کنگره سرداران و چهار هزار شهید دارا لعلم و دارالعباده یزد ویژه پاسداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی با عنوان سردار دل‌ها با حضور شاعران و مداحان مطرح استان در محل سالن آمفی‌تئاتر بسیج هنرمندان یزد برگزار شد.

وی افزود: تعداد ۶۰ شاعر با ۹۰ اثر در این فراخوان شب‌شعر مردمی حضور یافتند که در مراسمی که شب گذشته برگزار شد حدود ۲۰ شاعر و مداح به شعرخوانی و مرثیه‌سرایی پرداختند که از مجری تا مداحان و شاعران همگی به‌صورت خودجوش و افتخاری در این مراسم مشارکت کردند.

دبیر اولین محفل ادبی «سردار دل‌ها» ادامه داد: در این مراسم سرهنگ پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر یزد در سخنان کوتاهی به نقش هنر در تبیین ارزش‌های اسلام و انقلاب پرداخت.

مهرابی تصریح کرد: در برگزاری این محفل ادبی، انجمن شعر سازمان بسیج هنرمندان و همراهی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و سازمان تبلیغات اسلامی، مؤسسه اوج سیمرغ هنر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، دفتر آستان قدس رضوی یزد، هیأت رزمندگان اسلام و بسیج مداحان همکاری کردند.

وی در خصوص اسامی شاعرانی که با ارسال آثار خود در رثای شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در برگزاری این شب‌شعر همکاری کرده‌اند گفت: شاعران سید علی میری، دکتر غلامرضا محمدی، محمود مضطرزاده، محمود ملک ثابت، فاطمه نعیمی از میبد، بتول عطوفت، زهرا گنجعلی، سید فضل‌الله طباطبایی ندوشن، مطهره باغستانی، فاطمه غلامی، محمد سعید زارع، ایمان شایق، زهرا غلام‌زاده از ابرکوه، فاطمه مهدی زاده، الهه سلطانی، مهدی صالحی زاده از تفت، اکبر علی بیگی، فاطمه موحدی نیا، علی رمضانی، علی‌محمد شهیدی فر، سید مهدی طباطبایی، ذریه سادات طباطبایی از مهریز، هادی طالب نیری، افسانه نوری، طوبی زارع، مهدی اقبال از زارچ، ابراهیم‌خانی، اسماعیل پارسا، عقیله مشتاقیان و خانم کاظمی از ابرکوه، خانم مهدیه ابویی از مهریز، فاطمه یزدانی از هرات و مروست، زینب قنبریان، فلاح زاده، احمد خادم، فهیمه تقدیری از بافق، کمالی اردکانی از اردکان، سیر علیرضا میر جلیلی، محمدحسین سلمانی ندوشن، علیرضا سامعی از میبد، محمد امیری، احمد کارگران، علی برزگری از اردکان، اکبر کرباسی، محمد فاضل اسماعیلی ازجمله شاعرانی بودند که اشعارشان را به سردار عزیز تقدیم کرده بودند و حدود بیست تن از این بزرگواران در مراسم به شعرخوانی پرداختند.

دبیر اولین محفل ادبی سردر دل‌ها خاطرنشان کرد: مجموعه اشعار شب‌شعر سردار دل‌ها در یک مجموعه شعر نفیس به چاپ خواهد رسید

مهرابی اضافه کرد: در این محفل ادبی امیرحسین حجتی و اسلامی از شاعران اوج هنر به مرثیه‌خوانی پرداختند و سید محمدصادق آتشی از خوانندگان جوان و مطرح استان به اجرای قطعه اثر خود برای سردار سلیمانی پرداخت.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

ستاد انتخاباتی محمدرضا صباغیان کاندیدای مجلس شورای اسلامی در خاتم، بهاباد،مهریز، بافق و ابرکوه گزارش می دهد: عملکرد چهار ساله محمد رضا صباغیان در شهرستان بافق

بیوگرافی و سوابق: -۱ نماینده مردم شریف حوزه