تحریف خطوط مرزی بافق و اردکان

به گزارش هفته نامه افق کویر، در هشتم بهمن ماه سال جاری؛ نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان بافق با مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی، مجری طرح گندله، روسای انجمن شورای اسلامی شهر و روستا و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر بافق در سالن طرح گندله برگزار شد.
“مهندس بهروز شفیع” مجری طرح گندله گفت: در حال حاضر با وضعیت اقتصادی تامین هزینه های جاری شرکت با مشکلات عدیده ای روبرو است. ۸ درصد کار از شنبه آینده با حضور کارشناسان نامی و خبره شتاب بیشتری به خود بگیرد.
شفیع در پاسخ به مسائل پرسنلی و جذب نیرو بومی گفت: برخی از کارها در ارتفاع باید انجام شود و صرفا نیروهای بومی تخصصی در این زمینه ندارند اما کارگران لرستانی قادر هستند به راحتی در ارتفاع کار کنند و اینکه برخی اوقات مجبوریم از وجود نیروهای متخصص غیربومی استفاده کنیم‌. مسئولیت مستقیم جذب پرسنل در حیطه منابع انسانی است و مدیریت آن فردی اخلاق مدار و قانونی است که امیدوارم با این روند از تبعیض و پارتی بازی جلوگیری شود.
مدیر پروژه گندله ادامه داد: یکسری درآمدهای شرکت صرف بدهی هایی می شود که مدیران گذشته متاسفانه به هر دلیلی پرداخت نکرده اند. شرکت سنگ آهن در گذشته از درآمد و شرایط خاص و حتی صادرات سنگ بهره مند بود و یقین دارم ادامه پروژه گندله سازی بافق در این برهه از زمان با اراده و خواست خداوند پیش می رود.
پروانه بهره برداری معدن کوشک نباید تمدید شود
محمد رنجبر گفت، رئیس شواری اسلامی شهرستان بافق گفت: روند پرداخت دو درصد عوارض عمران و آبادانی مطلوب است وی افزود: با توجه به عدم تعامل بهره بردار معدن کوشک، پروانه بهره برداری وی نباید تمدید شود.
وی تصریح کرد: شخصا به عنوان رییس شورای اسلامی شهرستان نامه ای را مبنی بر اینکه معدن کوشک بعد از گذشت ۲۰ سال که پروانه بهره برداری آن منقضی شده و با توجه به اینکه بهره بردار با کارگران و مسئولین تعامل ندارد و حقوق اجتماعی را ایفا نکرده و همچنین حقوق شهر را پرداخت نکرده پروانه برای بهره برداری از معدن کوشک تمدید نشود، تقدیم وزیر اطلاعات شد.
تحریف خطوط مرزی بافق و اردکان
وی افزود: در خصوص اختلافات مرزی شهرستان های بافق و اردکان، سیر پیگیری های قضایی، حقوقی، سیاسی و اداری مرز جغرافیایی بصورت خلاصه مسائل تقدیم رئیس قوه قضائیه شد.درخواست بررسی ابتدای کار و مولف تقسیمات از سال ۶۷ تا ۷۲ برای کارشناسان نیز مسجل است که مورد تحریف صورت گرفته و این موضوع در نامه ای که به رییس قوه قضاییه تقدیم شد.
مباحث قبل را باید مسئولین گذشته جواب دهند
در این نشست، رضا فلاح مبارکه، مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق گفت: افراد به عنوان مدیر و مسئول شرکت سنگ آهن حق حمایت از کاندیدای انتخابات را ندارند.
رضا فلاح مبارکه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بافق در پاسخ به این سوال که آیا شرکت سنگ آهن در انتخابات پیش رو از کاندیدای خاصی حمایت می کند و آیا در گذشته این اتفاق رخ داده است گفت: مباحث گذشته را باید مسئولین جواب دهند.
وی اظهار داشت:به ضرس قاطع می گویم هیچ کس به عنوان مدیر و مسئول سنگ آهن حق حمایت از کاندیدای انتخابات را ندارد؛ اما قاعدتا بصورت شخصی هر کسی می تواند طرفدار کاندیدایی باشد .
فلاح با اشاره به اینکه افراد به عنوان شخص حقوقی که سمتی در شرکت سنگ آهن دارند حق استفاده یک ریال از مال بیت المال و شرکت سنگ آهن را برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی ندارند عنوان کرد: شما به عنوان چشمان بیدار جامعه در صورت مشاهده، موضوع را به بنده اعلام کنید تا شخصاً پیگیری کنم.
فشار از روی چغارت برداشته شد
مدیر عامل شرکت سنگ آهن در پاسخ به سوال دیگری از خبرنگاران در خصوص بحث تامین خوراک تصریح کرد: دغدغه اصلی شرکت، مسئولان شهر و استان است و در این راستا شرکت سنگ آهن برای تامین خوراک از بیرون مجموعه شرکت و معادن مقیاس کوچک اطراف اقدام به خرید و تامین سنگ کرده تا فشار را از روی چغارت برداشته شود.
بجد پیگیر موضوع تامین خوراک از معدن چاه گز هستم
وی همچنین به مسئله معدن چاه گز اشاره کرد و گفت: بجد پیگیر موضوع هستیم و نتیجه خوبی بدست آمده؛ دستوراتی نیز از سوی معاون اول رئیس جمهور،وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با موافقت وزیر صمت انجام گرفته است.
وی ادامه داد: کارهای خصوصی سازی، ارزیابی و واگذاری در حال انجام است؛ البته کارها روی کاغذ به خوبی پیش می رود که شایسته است تقدیر و تشکر می باشد.
من نگفتم اگر من مدیرعامل نباشم شما باید به کتیرا بروید
فلاح مبارکه در پاسخ به اینکه آیا جنابعالی به نمایندگان کارگران شرکت شهداب ، بیان کردید؛ اگر من نباشم همه باید به کتیرا بروید یادآور شد: در جلسه شوراهای کارگری شرکت شهداب که خواستار حق اشعه و جذب شدند بنده گفتم بر سر گوری گریه می کنید که مرده ای در آن نیست.
او افزود: اگر برداشت از معدن به روش سال گذشته پیش می رفت عمر آن سال آینده تمام بود و در حال حاضر با کم کردن فشار باعث شد تا عمر معدن ۴ سال افزایش یابد.
پدران ما تصور می کردند معدن کوهی است که هرگز تمام نمی شود
فلاح مبارکه با بیان اینکه مطلب منتشر شده ناقص است تصریح کرد: معدن چغارت مثل هر معدن فسیلی دیگر تمام شدنی است. پدران ما تصور می کردند معدن کوهی است که هرگز تمام نمی شود باید این موضوع را پذیرفت و بدانیم معدن بیمار است باید به دنبال درمان آن باشیم.
مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق با اشاره به اینکه دوستان عین عبارت را انتقال نداده اند خاطر نشان کرد: واقعیت این است که گفتم چغارت تمام می شود و جایگزینی نباشد از من مدیرعامل تا همه شما باید به کتیرا بروید. کلمه کتیرا ناسزا نیست در کتاب شازده حمام نوشته پرفسور پاپلی یزدی عنوان شده در قدیم مردم بافق، بهاباد و یزد به دلیل نبودن کار به کتیرا گیری در مناطق کردستان می رفتند ؛ همانگونه که در حال حاضر مردم لرستان برای کار به بافق می آیند.
فلاح اضافه کرد: متاسفانه برخی بخش ” از من مدیر عامل ” را حذف با غرض منتشر کردند. وی ادله آورد که اتاق مدیریت مجهز به دوربین است که هم تصویر و صدا را ضبط می کند.
وی عنوان کرد: فروردین ماه سال جاری طی ارسال نامه ای به استاندار اتمام چغارت را اعلام کردم.
کارخانه اگلومراسیون روشن شد
وی بیان کرد: کارخانه آگلومراسیون با ظرفیت ۸۸۰ هزار تن احداث شده؛ که سنگ ریز دانه را به کلوخه تبدیل می کند و باید در کنار یک کوره بلند باشد تا بلافاصله آن را تبدیل به شمش کند ما آگلومره را داریم؛ اما کوره بلند نداریم و این کلوخه تولید شده تنها در یکجا می تواند مصرف شود و آن ذوب آهن اصفهان است که خود سه خط آگلومره دارد.
فلاح با بیان اینکه اول سالجاری با ذوب آهن اصفهان وارد مذاکره شدیم گفت: به دلیل بدهی۲۰۰ میلیاردی ذوب آهن به شرکت سنگ آهن از اردیبهشت ماه خوراک ذوب آهن اصفهان را قطع و طی توافقی برای دادن ۴۰۰ هزار تن کنستانتره و ۲۰۰ هزار تن آگلومره اعلام آمادگی کردیم که ذوب آهن عنوان کرد به علت داشتن خطوط آگلومره از ما مواد خریداری نمی کند.
فلاح بیان کرد:اگر این آگلومره بماند خرد می شود و قابلیت حمل و نقل نخواهد داشت و با ۱۰۰ هزار تن تولید انبارها پر شده که دیگر نمی توانیم تولیدی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه کارگران کارخانه آگلومره کار تعمیراتی و برخی در بخش های دیگر کار می کنند خاطر نشان کرد: از شهریور ماه ۲۵ درصد عوارض روی صادرت تعلق گرفت که آگلومره جزئی از آن مواد خام است که صادرات به آن تعلق می گیرد و به دلیل گران شدن قیمت قادر به فروش نشدیم.
علت تعطیلی کارخانه آگلومراسیون
فلاح با اشاره به اینکه توانسته ایم مزایده ای برای فروش این ماده برگزار کنیم عنوان کرد: یک شرکت ۱۸ هزار تن و شرکت دیگر خواستار ۷ هزار تن شد و کارخانه دوباره شروع به کار کرد البته این امر موقتی بوده و باید به دنبال بازار فروش برای آن باشیم و اینکه در کنار آن باید یک کارخانه کوره بلند راه اندازی شود تا فرآیندی که باید در گذشته انجام می گرفت ولی نیمه تمام رها شد تکمیل شود.
در حال حاضر برای کوتاه مدت ۱۱۰هزار تن را فروخته ایم که در حال بارگیری است و کارخانه روشن شد.
تعاونی مسکن مجموعه حقوقی مجزا از شرکت سنگ آهن است
فلاح در پاسخ به موضوع تشکیل هیئت مدیره جدید تعاونی مسکن کارگران شرکت سنگ آهن بیان کرد: تعاونی مسکن ءرا رصد می کنم مجموعه حقوقی مجزا از شرکت سنگ آهن است و هیئت مدیره و مدیر عامل خاص دارد.
بعد از حواشی پیش آمده طی صحبت با مسئولین شهر و نتیجه گیری بر آن شدم؛ در مرحله بعدی انتخابات فقط صندوق رأی گذاشته شود، نظارت توسط مسئولین امر صورت گیرد که هر فرد رای خود را بدهد و برود و آرا توسط مسئولین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شمارش شود.
منتظر رای مراجع قضایی در خصوص اختلاس و سوء استفاده هستیم
فلاح در رابطه با این موضوع سرانجام احکام اختلاس و سوء استفاده مشاور حقوقی شرکت و یکی از معاونین به کجا رسید و چه برخوردی شرکت با این متخلفان داشته است گفت: ما منتظر رای مراجع قضایی هستیم. وقتی که مرجع قضایی می آید و یک پرونده را تشکیل می دهد؛ هیچکس نمی تواند صحبتی کند و در همان مرجع قضایی خود تعیین تکلیف کند.
اکنون دوستان دیگر در محل کار خود، کارشان را انجام می دهند و تحت نظارت قضایی اند کارشان را ادامه می دهند تا تعیین تکلیف شوند و مراجع ذی ربط اعلام رای خواهند کرد؛ هنوز چیزی مشخص
نمی باشد.

سارا شفیعی

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

برای زیارت به امام زاده رفتم درب حرم بسته بود و فرشی بر روی صحن نبود تا بتوانم دو رکعت نماز بخوانم….

یکی از بندهای صورتجلسه ۹/۶/۹۳ در خصوص مباحث