۴ مهندس معدن مفقود شده در «بهاباد» توسط هلال احمر نجات یافتند 

 با اعلام مفقودی چهار مهندس معدن در شهرستان بهاباد، هلال احمر این شهرستان با انجام عملیات امدادی موفق به نجات آنها شدند

این جاذبه‌ها علاوه بر اینکه سبب لذتی وصف نشدنی برای گردشگران و سودی سرشار برای معادن می‌شود، اما در بعضی مواقع هم به دلیل ورود افراد به مناطق بکر و دست نخورده سبب ایجاد مشکلاتی برای آنها می‌شود که از جمله این مشکلات، گم شدن افراد در این مناطق است.

در طول سال افراد زیادی در مناطق مختلف کوهستانی و بیابانی استان یزد راه خود را گم می‌کنند و با اعلام درخواست از هلال احمر و نهادهای امدادی نجات پیدا می‌کنند و البته در برخی موارد هم متاسفانه به دلیل حوادثی که برای این افراد به وجود می‌آید جان خود را از دست می‌دهند یا مصدوم می‌شوند.

از جمله این موارد، مفقود شدن چهار مهندس معدن در شهرستان بهاباد است که از شامگاه پنجشنبه در اثر نقص فنی خودرو در مناطق کوهستانی این شهرستان گیر کرده بودند.

حسن رضاپور بهابادی رئیس جمهیت هلال احمر شهرستان بهاباد در این رابطه  اظهار داشت: با اعلام مفقودی این افراد، دو اکیپ امدادی شامل نیروهای هلال احمر و مدیریت بحران شهرستان برای یافتن این مهندسان به منطقه اعزام شدند و عملیات خود را در مناطقی که اثر حضور آنها وجود داشت انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت نیروهای امدادی هلال احمر و مدیریت بحران شهرستان موفق شدند امروز صبح این افراد را در منطقه‌ای شهرستان پیدا کرده و به مرکز شهر منتقل کنند.

رضاپور با اشاره به تصویر مکانی این عملیات گفت: نقطه A آخرین محلی است که ما از موقعیت مکانی آنها اطلاع داشتیم و عملیات به سمت چند ضلعی بالای تصویر انجام و در نهایت موفق به پیدا کردن آنها شدیم.

نیروهای امدادی حلال اهمر در طول سال با به خطر انداختن جان خود نجات بخش افراد بسیاری هستند که در اثر حوادث مختلف با مشکل مواجه شده‌اند.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

صدای افق

هفته گذشته بحث تعویض دفترچه بازنشستگان سنگ آهن