مروری بر آنچه در شورای اداری بافق گذشت

الهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر، یکی از اهداف عمده برگزاری جلسه شورای اداری ایجاد هماهنگی، همکاری و همدلی بین مجموعه دستگاه‌ها است، چرا که این هماهنگی موجب رخ دادن اتفاقات خوبی در سطح شهرستان شود. بار دیگر همه مدیران ادارات در نشست شورای اداری در روز سه شنبه، مورخ ۱۰ تیرماه، زیر سقف سالن جلسات فرمانداری گرد هم آمدند.در این شماره از هفته نامه به برخی از صحبتهای مطرح شده در این نشست می پردازیم.
درخواست مردم با ادارات
بصورت مکتوب باشد.
جهت آگاه سازی مردم برای مراجعه به ادارات برای حل مشکلات بصورت کتبا پیشنهاد داده شد و نحوه درخواست مردم با ادارات بصورت مکتوب مورد تایید قرار گرفت. در این خصوص فرمانداری جهت انجام این عمل بصورت آزمایشی اعلام آمادگی کرد تا با همکاری دفتر نماینده این کار آغاز و شهروندان با حضور در ادارات درخواست خود را کتبا ارئه نمایند. و اگر این روند در بافق نهادینه شد الگوبرداری برای دیگر شهرستان ها است.
تاکید بر کنترل ویروس کرونا
در ادامه نشست باتوجه به همجوار بودن شهرستان کارگری بافق با استان های کرمان، بالاخص سیستان و بلوچستان که در وضعیت قرمز بسر می برد جهت کنترل ویرس کرونا در بافق تاکید شد تا شهرستان با مشکل روبرو نشود.
تغییر کاربری زمین های وقف
صحبت دیگر از وجود زمین های وقف در سطح شهر بود که به آمار بالایی اشاره شد که از سرانه کم شده است. سپس در خواست شد تا زمین های وقف که متعلق به کشاورزی بوده و اکنون قنات خشک شده است تغییر کاربری یابد.
ایجاد پهنه صنعتی در بافق هم دیگر عناوینی بود که در این نشست مطرح شد و صحبت از زمین هایی که در شهرک صنعتی مبارکه تحویل افراد داده شده و بلااستفاده مانده است صحبت به میان آمد و درخواست شد تا این اراضی به افرادی که واقعاً می خواهند کار و تولید انجام دهند واگذار شود تا حق و حقوقی ضایع نشود.
موارد دیگر هم اعم از روشنایی سطح معابر شهر و عدم پاسخگویی دیرهنگام اداره برق، افزایش پرونده های ملکی و همکاری معادن و ادارات مربوطه جهت پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان بافق، پاسخ توجیحی آب منطقه ای استان درخصوص چا های بالای سر قنوات عنوان شد.
همچنین شهردار بافق جهت اخذ ۷۰ درصدی پروانه توسط شهروندان، بافق را نسبت به دیگر شهرهای استان شهرستانی قانونمند اعلام کرد.
باتوجه به گزارش فوق؛ در این نشست بیش از ۳۰ دقیقه صحبت های تکراری بعمل آمد و نباید در این نشست ها صحبت ها تکرار شود. و یک موضوع چندین بار مطرح گردد. همچنین روسای ادارات در نشستی که نام ادارای دارد باید با گزارش وارد شوند و پاسخگوی سوالات شوند و بدانند نشست شورای اداری تنها به حضور فیزیکی رییس اداره نیاز ندارد. نشست در زمان وقت نماز به پایان رسید و سرپرست فرمانداری عنوان نمود که در روزهای آتی جلسه کمیته برنامه ریزی برگزار خواهد شد.و چند روز پس از نشست این اقدام صورت گرفت.

1 نظر

  1. سلام . کار عاقلانه ایست که زمین های وقف که قنات آن خشک شده است تغییر کاربری دهند ولی یک سوال مهم
    چرا زمینهای کشاورزی شخصی که قنات آنها نزدیک به ۵۰ سال است خشک شده است را تغییر کاربری نمیدهند ؟؟

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پارچه فروشی کریمی با قدمت ۶۰ ساله

به گزارش هفته نامه افق کویر، از زمانی