زمین خاکی و کودکان مشتاق بازی

به گزارش هفته نامه افق کویر، پیامک های متعددی، به سامانه این نشریه ارسال شد؛ مبنی بر آن که در خیابان شهدا بافق، فرعی ۱۳، در ساعات عصر، گاهی بیش از ۵۰ کودک و نوجوان برای بازی در این محله حاضر می شوند و تا پاسی از شب به صد نفر نیز می رسند. این کودکان و نوجوانان، گاهی با ایجاد آلودگی صوتی باعث آزار و اذیت مردم می شوند خبرنگار ما؛ پیرامون این موضوع در ساعت ۱۹ روز چهارشنبه هفته گذشته در آن محله حضور و با برخی از ساکنین به گفتگو پرداخت.
در ابتدای کوچه ۱۳ ؛ زمینی مسکونی به عمق ۵/۳متر گودبرادی شده بود و حدود ۱۲ کودک در این وضعیت ویروس کرونا داخل این گودال آماده بازی بودند.
“ابوالفضل دهقانزاده” دانش آموز کلاس دهم با اشاره به این زمین خاکی، به نمایندگی از دوستانش گفت: عصر ها از ساعت ۶ به کوچه می آییم و در قالب ۴ تیم، ۱۴ نفره به بازی فوتبال، هفت سنگ و… می پردازیم.
وی افزود: در جمع ما؛ از کودک ۳ ساله تا نوجوان ۱۸ ساله برای بازی به این محل می آیند.
نوجوان ۱۶ ساله دیگری ادامه داد: این محله نیاز به پارک درون محله ای دارد و در خیابان شهداء پارکی وجود ندارد.
” کارگران” یکی از ساکنین زن آن محله گفت: در انتهای کوچه ۱۳، زمین وقفی به متراژ دوهزار مترمربع به حال خود رها شده و بهتر این است که این زمین برای مکانی آموزشی و فرهنگی و تفریحی برای کودکان مورد استفاده قرار گیرد.
وی بیان داشت: زمینی که در این مکان گودبرداری و رها شده برای کودکان بسیار خطرناک است.
” کارگران” ادامه داد: سر و صدای بچه ها باعث آزار و اذیت همسایه ها می شود؛ به خصوص در ماه مبارک رمضان که واقعاً آزار دهنده بود. از شهرداری خواهشمندیم برای این محله پارکی احداث کند.
در پایان تعدادی از ساکنین درخواست خود را اینگونه اعلام نمودند: با توجه به وضعیت ویروس کرونا و تعطیلی بسیار طولانی که از مدت ها پیش دچار آسیب های روحی و روانی برای فرزندان‌مان شده است، از مسئولین خواهشمندیم برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان تدابیری داشته باشند.
حال به نظر می رسد، ساخت پارک های درون محله ای و تجهیز آن اقدام مؤثری از سوی شهرداری و اداره ورزش و جوانان بافق خواهد بود.

معصومه غلامرضاپور

1 نظر

  1. برن کله بلن تا نصف شب بچه هاشون تو کوچه ول کردن همه غلطی میکنن
    از همه محله میان اینجا جم میشن

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیمارستان بافق به دستگاه تشخیص ارتوپدی مجهز شد

به گزارش هفته نامه افق کویر، رییس بیمارستان