کارد فرمانداری به استخوان رسیده!

برخی از وظایف بخشدار؛ «حفظ سیاست عمومی دولت در حوزه ماموریت خود، مراقبت در بهبود و پیشرفت اوضاع اجتماعی و اقتصاد محل، ایجاد و حفظ هماهنگی بین ادارات و سازمان‌های دولتی محل، اخذ گزارش از مقامات انتظامی محلی درباره وقایع و اتفاقات روزانه و صدور دستورهای قانونی به آنها، نظارت بر تامین و فراوانی و مرغوبیت خوار و بار و مایحتاج عمومی با جلب همكاری بخش خصوصی و غیره است که در شکل آیین نامه تدوین گردیده است. »(۱) مسئولیت بخشدار کمتر از فرماندار نیست و به نوعی همان وظایف فرماندار است در محدوده جغرافیایی کمتر؛ بدین علت جایگاهی مهم در تشکیلات سیاسی دولت محسوب می گردد. فرمانداران داشتن بخشدار قوی از لحاظ اشراف به کار را از موفقیت های خود می دانند؛ در نتیجه تلاش دارند تا فردی مسئولیت بخشداری را بپذیرد که از هر حیث با خطوط فکری و جناحی آنها هماهنگ و مطابقت داشته باشد. بر همین اساس؛ ازجمله وظایف وزارت کشور، انتخاب بخشدار بر اساس دستورالعمل های صادره، شماره ۵۷۸۶۰۶ مورخ ۱/۴/۱۳۹۵ شورای عالی اداری است. مطابق این آیین نامه فرماندار فرد مورد نظر خود را، با توجه به داشتن صلاحیت مندرج در دستورالعمل انتخاب کرده و به استاندار پیشنهاد می دهد. در صورت تفویض اختیار وزارت کشور به استانداران،پیرامون صدور حکم بخشدار،این کار؛یعنی صدور حکم صورت خواهد گرفت؛در غیر اینصورت حکم توسط وزارت کشور صادر و اعلام می گردد.
در بافق،حدود یک ماه هست که بخشدار فعلی به محل کار خود یعنی شهرداری بازگشته و جایگاه بخشداری خالی شده است؛ اگرچه فرمانداری بافق، سرپرستی تعیین کرده؛ اما هنوز حکم معمول بخشداری صادر نشده است. از سویی در فضای مجازی،درخواست هایی از سوی شورای اسلامی برخی از روستاها آمده که از فرماندار بافق خواسته بودند تا انتخابات ریاست جمهوری دست نگه دارد و ترکیب فعلی بخشداری را حفظ نماید.
آنچه که بهانه ایی شد تا در این باره، قلمی زده شود، این است که در نهایت در مردادماه ۱۴۰۰ دولت جدید به روی کار خواهد آمد و معمول آن که بیشتر یا همگی فرمانداران و استانداران تغییر خواهند کرد و این جابجایی در بافق نیز حتمی خواهد بود و بخشدار هم عوض می شود؛ در نتیجه تعیین بخشدار در این مدت که کمتر از هشت ماه به تغییر دولت و روی کار آمدن دولتی جدید مانده؛ زیبنده نیست؛ مگر این “که کارد فرمانداری به استخوان رسیده” و تمایل دارد تا تغییرات سریع تر انجام بشود؛ در نتیجه نیاز هست تا جابجایی در پست بخشداری صورت بگیرد.
در پایان این که بخشدار جدید، وقتی ندارد تا با روستاها و مشکلات ‌آنها، همچنین نقاط ضعف و قوت این مناطق آشنا شود! پس چه بهتر اینکه یا تغییری انجام نشود و یا این که نیرویی زبده و مسلط به این مسئولیت،امور را در دست بگیرد.
منبع:
(۱)(www.ostan-ks.ir )

محمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حسین تشکری بافقی
صاحب‌امتیاز و مد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یرمسئول

2 نظر

  1. با سلام
    اتفاقا برعکس نظر شما آقای تشکری عزیز بسیاری اعتقاد دارند که حتی یک روز هم برای کسی که میخواد کار کند ، یک روز است چه برسد به هشت ماه
    و اتفاقا این انتخاب که جوانی از دل روستا رو برای بخشدار انتخاب کردند دلایلی داره که میتونه یکیش آشنایی ایشون با روستاهای منطقه و مشکلات آنها باشه و دلیل دیگر جوانی و پشتکار بالا
    کاش مسئولین سالخورده ی شهر از فرمایش رهبری مبنی بر انتخاب مسئولین جوان حمایت می‌کردند تا شاهد اتفاقات بهتر در شهر و روستا می‌بودیم .

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

برای اولین بار؛ تجلیل از وزرای شعار شهرستان بافق توسط روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی

برای اولین بار؛ تجلیل از وزرای شعار شهرستان