ما مفتخر به اعتماد شماییم: خدمات گاز رسانی” جهانگیری” (معمار نوین سابق) بزرگترین مجموعه گاز رسانی بافق و بهاباد

به گزارش هفته نامه افق کویر، در طی سالهای اخیر با ورود گاز به شهرستان بافق و روستاهای اطراف افراد زیادی به حرفه لوله کشی گاز ورود کردند. تأسیسات حرفه ای است که به صورت آکادمیک در دانشگاه آموزش نظری داده می شود؛ البته این آموزشها به صورت تئوری بوده و برای یادگیری کار لوله کشی و تأسیسات خود فرد باید رأساً دست به آچار شده و با علاقه به یادگیری این مهارت فنی اقدام نماید.
خبرنگار هفته نامه افق کویر برای آشنایی هرچه بیشتر علاقمندان به این حرفه به سراغ یکی از کارآفرینان باتجربه در زمینه اجرای طرح لوله کشی گاز شهری رفته و گفتگویی با وی انجام داده است که در ادامه می خوانید:
افق کویر:لطفاً خودتان را معرفی کنید و از سابقه کاریتان بگویید؟
علی جهانگیری هستم، از سال ۸۱ وارد کار لوله کشی طرح گازرسانی شهری شدم. در ابتدا به عنوان شاگرد یکسال در نزد استادکاران ماهر کسب تجربه نمودم؛ سپس۸ سال به عنوان جوشکار فعالیت خود را در این حوزه ادامه دادم؛ در حال حاضر قریب به ۱۰ سال هست که به عنوان مجری طرح گاز رسانی شهری مشغول به فعالیت می باشم. در مجموع نزدیک ۲۰ سال سابقه اجرا در استان های مختلف مانند اصفهان، یزد، خوزستان، شیراز ، کرمان و… دارم؛ اما عمده فعالیت ما در استان های یزد و اصفهان بوده است. در شهرستان بافق “رضا سرایانی” نماینده شرکت در شهرستان بافق می باشد.
افق کویر:در چه سالی اقدام به راه اندازی شرکت کردید؟
سال ۱۳۹۰ ابتدا خدمات گازرسانی “معمار نوین” را تأسیس کردم، سپس در سال ۱۳۹۵ با ثبت خدمات گازرسانی” سپاهان” در شهرستان بهاباد مشغول اجرای طرح لوله کشی گاز شده و تا به امروز ادامه دارد. این شرکت در روستاهای اطراف شهرستان های بافق و بهاباد خدمات زیادی را ارایه داده است و مفتخریم که توانسته ایم با ارایه بهترین و باکیفیت ترین خدمات اعتماد همشهریان عزیز را جلب نموده و تعداد زیادی پروژه گازرسانی را اجرا نماییم.
افق کویر: این مؤسسه در چه زمینه ای خدمات ارایه می دهد؟
در زمینه لوله کشی گاز خانگی، تجاری، اداری و صنعتی
افق کویر: برای اجرای طرح لوله کشی ساختمان چه اقداماتی باید انجام شود؟
برای اجرای طرح لوله کشی گاز ساختمان نوساز یا ساختمایی که کنتور ندارد باید به ترتیب مراحل زیر انجام شود:
در مرحله اول باید فرد متقاضی شرکت لوله کشی گاز را انتخاب نماید و در مرحله بعد توسط شرکت مربوطه ثبت نام صورت بگیرد؛ پس از انتخاب لوله کش گاز و توافق با پیمانکار انجام لوله کشی گاز است. مجری لوله کشی گاز بایستی مورد تأیید سازمان مهندسی و دارای مجوز اجرای لوله کشی گاز باشد، در کارهای توکار قبل از پوشاندن می بایست تاییدیه اولیه توسط ناظر صادر گردد و سپس بعد از تکمیل ساختمان و بازدید مجدد از موارد مربوطه تأیید نهایی به مالک داده می شود.
افق کویر: متخصصان این حرفه چه نکاتی در خصوص گاز منازل و ادارات قبل و بعد از لوله کشی باید رعایت کنند؟
نکات ایمنی در تأسیسات گازرسانی، لازمه امنیت هر خانه و اداره است، رعایت اصول مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان تحت نظارت سازمان نظام مهندسی و ناظر مربوطه قبل و بعد از اجرا بسیار حائز اهمیت می باشد که شامل طریقه اجرا، نوع مصالح ، دودکش ها، تأمین هوای مورد نیاز و .. می‌باشد.
افق کویر:چرا نرخ لوله کشی گاز منازل یکسان نیست ؟
با صحبت هایی که شده؛ سعی کردیم نرخ یکسان و مورد تأیید اتحادیه و صنف مربوطه باشد، منتها در بعضی موارد به دلیل استفاده از مصالح مختلف قیمت ها یکسان نیست.
افق کویر: چند نفر نیرو در مؤسسه شما مشغول به فعالیت هستند؟
۶ نفر در بافق و ۵ نفر در بهاباد
افق کویر:آیا به عنوان کار آفرین این شغل را به افراد جویای کار توصیه می کنید؟
بله حتما، اما باید این نکته را نیز مد نظر داشت؛ در این حرفه به دلیل حساس بودن کار؛ علاوه بر عشق و علاقه نیاز به کسب تجربه، علم و آگاهی کافی نیز می باشد .
افق کویر: افراد جویای کار چه دانش هایی باید داشته باشند و از چه طریق می توانند برای گرفتن مدرک اقدام نمایند؟
برای انجام جوشکاری ابتدا باید به صورت تجربی مدتی(بستگی به هوش و استعداد فرد) در کنار اساتید مشغول به کار شوند؛ سپس بعد از اخذ مدرک مورد نیاز از مراکز فنی حرفه ای اقدام به کار نماید.
برای ثبت مؤسسه خدمات گاز رسانی نیز حداقل ۴ سال باید به صورت تجربی سابقه کار کسب کرده و سپس از طریق سازمان نظام مهندسی یزد اقدام به دریافت مدرک مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان و بعد از آن اخذ مدرک مربوطه از سازمان فنی حرفه ای نموده و بعد از دریافت پروانه کسب از صنف شهرستان مورد نظر مدارک را جهت ثبت به نظام مهندسی استان تحویل نمایند.
افق کویر: برای شروع به چه مقدار سرمایه نیاز هست؟
در ابتدای ثبت مؤسسه یا شرکت آنچنان نیازی به سرمایه نیست؛ ولی در حین شروع کار بستگی به تعداد کار در حال اجرا توسط فرد دارد.
افق کویر: با توجه به اینکه سال گذشته با قطعی گاز مواجه شدیم و مردم اطلاع کافی در این مورد نداشتند،به گونه ای که منتظر بودند تا مأمورین شرکت گاز برای وصل گاز اقدام نمایند، به نظر شما مردم چه آموزش هایی در این زمینه باید ببینند؟
مورد قطعی گاز ساله گذشته یک مورد استثنا بوده و به ندرت اتفاق می افتد. در بحث قطع و وصل گاز برای جلوگیری از خطرات ناشی از آن می بایست با هماهنگی شرکت گاز و توسط نیروهای مربوطه وصل گاز انجام بگیرد؛ اما در بحث استفاده و نگهداری از وسایل گاز سوز، دودکش‌ها و تأمین هوا های موجود در ساختمان ها هرگونه آموزش از طرق مختلف بسیار مفید و لازم می باشد.
افق کویر: لوله کشی به چند طریق انجام می شود و کدام از ایمنی کامل تری برخوردار است؟
معمولاً تمامی ساختمانها نیاز به لوله کشی گاز دارند که این امر به دو صورت روکار و توکار اجرا می شود.
مرحله روکار شامل ساختمان های تکمیل شده و مرحله توکار شامل ساختمان های در دست ساخت می شود که اجرای لوله کشی توکار می بایست قبل از سرامیک کاری انجام شود.
پیشنهاد بنده برای ساختمان های در دست ساخت لوله کشی توکار به دلیل زیبایی در اجرا می باشد؛ البته با استفاده از مصالح مخصوص برای سیستم لوله کشی توکار و با رعایت تمامی اصول اعم از مسیر درست، عایق کاری، رعایت اصول و مسائل ایمنی و… می باشد .
افق کویر: مشتری مداری در شرکت شما چگونه رعایت می شود؟
خرسندیم از اینکه در تمام این سال ها سعی کرده ایم مابقی را به بهترین نحو ممکن چه از لحاظ کیفیت اجرا و چه از لحاظ نوع مصالح خدمات خوبی به مشتری ارائه دهیم؛خوشبختانه در این امر موفق بوده ایم. تا این لحظه در کارهای روکار نوع لوله مورد استفاده ما برای مشتریان عزیز سپاهان و اتصالات درزدار نگین و برای کارهای توکار نوع لوله سپاهان« api »و اتصالات مانسمان(بدون درز) و همچنین برای تمامی اجراها نوع شیر آلات آذران و بقیه مصالح مصرفی از بهترین نوع موجود در بازار بوده است؛ بعد از اجرا به صورت نقد و اقساط و با شرایط مناسب با مشتریان تسویه حساب می کنیم.
افق کویر: سخن پایانی؟
خدمات گاز رسانی جهانگیری(معمار نوین سابق) در بافق و حومه و گازرسانی سپاهان در شهرستان بهاباد و حومه همه روزه آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.
بعد از تماس شما سروران گرامی لوله کشی گاز شما در کمترین زمان و با بهترین کیفیت اجرا و تأیید انجام می گیرد؛ در ضمن بازدید و مشاوره رایگان می باشد.

نشانی شرکت در شهرستان بافق:

بافق- بلوار امام علی(ع)- روبروی شهرداری
رضا سرایانی: ۰۹۱۳۳۵۴۰۷۹۰
علی جهانگیری:
۰۹۱۳۲۰۴۸۳۲۹ – ۰۹۱۰۳۵۰۰۰۳۰

نشانی شرکت در شهرستان بهاباد:

بهاباد: خیابان امام _ حدفاصل مسجد جامع و بانک صادرات _خدمات گازرسانی سپاهان
تلفن دفتر: ۰۳۵۳۲۴۷۳۵۱۰
حمید حسنیان: ۰۹۱۳۴۵۱۱۲۹۲
علی جهانگیری:
۰۹۱۳۲۰۴۸۳۲۹ – ۰۹۱۰۳۵۰۰۰۳۰
ما مفتخر به اعتماد شما به بزرگترین مجموعه گاز رسانی بافق و بهاباد هستیم.

رضا سرایانی

 

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقش صاحبان عزا در قطع زنجیره کرونا

  الهام نصیرزاده/ به گزارش هفته نامه افق