برای رفع بوی فاضلاب مردم صبوری کنند

به گزارش خبرنگار افق کویر؛ پس از راه اندازی بخشی از فاضلاب شهری شهرستان بافق از نقاط مختلف شهر مثل بلوار کشاورز، چهارده معصوم، شهرک مناجات، بلوار ۱۵ خرداد، مقابل هتل علمدار و… درخواست هایی مبنی بر تهیه گزارش برای علت استشمام بوی بد در این مناطق به نشریه افق کویر ارجاع شده؛ که خبرنگار افق کویر برای پیگیری این موضوع به سراغ “طیبه زکی زاده” کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بافق رفته و با وی گفتگویی انجام شده است.
وی با بیان کم آبی و خشکسالی های اخیر؛ این پروژه را کاری بسیار عالی دانست و اظهار کرد: اگر مردم همکاری و صبوری کنند به جای استفاده از آب شرب و کشاورزی از پساب فاضلاب برای سنگ آهن استفاده خواهد شد.
زکی زاده گفت: هنگام آغاز پروژه شبکه بهداشت و شهرداری در جریان کار نبوده و نیز نقشی نداشته اند. و قرارداد بین آبفا و شرکت سنگ آهن بوده است.
کارشناس بهداشت محیط به عدم جریان فاضلاب اشاره نمود و افزود: این انباشت فاضلاب باعث ایجاد بوی تعفن می گردد که متاسفانه با توجه به برخی تصمیمات این طرح تنها با ۲۰ درصد افتتاح و سیستم راه اندازی شده است.
وی افزود: از ابتدا هیچ کاره نبوده ایم؛ از حالا به بعد هم کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. با محیط زیست صحبت نمودم قرار شد اخطارات لازم را بدهند و با آبفا نیز صحبت شده است؛ حتی مهندس محمد باقری مدیر پروژه طی گفتگویی به بنده اعلام کرد: مردم صبوری کنند تا دو الی سه ماه آینده طرح به ۷۰ درصد برسد و مشکل حل شود.

افراد باقی مانده در آینده به اجبار
باید وصل و هزینه را بپردازند

کارشناس مسئول بهداشت محیط با اعلام اینکه مردم مخالفت نکنند و از طرح رایگان که هزینه آن را سنگ آهن متقبل شده استقبال نمایند؛ گفت: در آینده افرادی که همکاری نداشتند به اجبار توسط آب و فاضلاب باید به سیستم وصل شوند و هزینه را خودشان بپردازند.

اکنون نمی‌دانم سرعت کار چه میزان است

طیبه زکی زاده با بیان اینکه البته در ماه‌های گذشته ترفندهایی صورت گرفته تا بو کمتر استشمام شود؛ اذعان داشت: مدیرپروژه قول داده تا هرچه زودتر طرح افزایش و جریان آب بیشتر و مواد جاری خواهد شد؛ اکنون نمی‌دانم سرعت کار چه میزان است.

به خاطر کم‌آبی که باید برای فردای فرزندانمان حفظ شود

وی ادامه داد: در وضعیت فعلی ما هیچ کار نمی توانیم انجام دهیم؛نمی توان پروژه را تعطیل کرد انتظار می رود به خاطر کم‌آبی که باید برای فردای فرزندانمان حفظ شود؛شهروندان صبوری کنند.
هیچ ارگانی مقصر نیست

وی در پایان با اشاره به هوای گرم تابستان و بوی بیشتر اشاره داشت و افزود: هیچ ارگانی مقصر نیست؛ ابتدای کار ما نبودیم و اکنون که مشکل پیش آمده نمی توانیم اقدامی نماییم. مقصر افرادی هستند که دیگر نیستند.

الهام نصیرزاده|

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

عضو شورای شهر بافق: اگربخواهیم در زمینه تربیت منابع انسانی به جایگاه مطلوبی برسیم باید از وجود نخبگان استفاده شود

به گزارش هفته نامه افق کویر به نقل