اعتراض مسافران یزد به تاخیر پروازهای یک شرکت هواپیمایی

یزد- ایرنا- تاخیرهای مکرر پرواز یک شرکت هواپیمایی در ماههای اخیر، اعتراض شهروندان و مسافران یزد را به دنبال داشته است.

به گزارش ایرنا در تازه ترین تاخیر مورد که ساعتها به طول انجامید، پرواز این شرکت هواپیمایی از مقصد تهران به یزد با تاخیر حدودا ۶ ساعته و در برگشت با همین میزان تاخیر انجام شد. سحرگاه امروز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت نیز فرودگاه یزد شاهد اعتراض مسافران پرواز شماره ۳۷۴۴ شرکت هواپیمایی آسمان از تهران به یزد به دلیل تاخیرهای مکرر و بسیار زیاد این پرواز بود.

به گفته مسافران معترض در حالی که پیش از پرواز به آنها هیچگونه اطلاعی از تاخیر این پرواز داده نشده بود خود را به فرودگاه رساندند. پرواز قرار بود ساعت ۱۷ و ۱۰ دقیقه از فرودگاه مهرآباد به سمت یزد حرکت کند که بدون اعلام دقیق میزان تاخیر کامل پرواز، در نهایت پس از چندبار اعلام تاخیرهای مکرر ساعت ۳۰ دقیقه بامداد به سمت یزد حرکت کرد.

مسافران ناخرسند در این رابطه پس از اینکه بیش از ۷ ساعت تاخیر برای پرواز از فرودگاه مهرآباد آنها را خسته و کلافه کرده بود، حاضر به پیاده شدن از هواپیما تا دریافت خسارت و پاسخگویی شرکت آسمان نشدند.

در این میان کشمکش میان مسئولان هواپیمایی آسمان و مسافران خسته تا پاسی از نیمه شب ادامه داشت و مسافران خواستار رفع این معضل شدند. مسافران این تاخیرها در پروازهای آسمان در موارد متعدد و مکرر تقریبا مسافران ثابت در مسیر تهران -یزد-تهران هستند.

یکی از مسافران در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: ما ساعت ۲۳ و ۳۰ یکشنبه شب پرواز داشتیم اما ساعت ۹ صبح امروز به تهران رسیدیم.

وی اظهار داشت: یک بار پیامک دادند که ساعت ۳۰ بامداد پرواز انجام می شود و ما آماده رفتن به فرودگاه بودیم که باز پیامک آمد که ساعت ۵ بامداد پرواز انجام خواهد شد؛ وقتی به فرودگاه رسیدیم باز گفتند هواپیما نقص فنی دارد و در نهایت ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح امروز پرواز انجام شد.

وی از مسوولان استان خواست تا این تاخیرات را بررسی و پیگیری و مشکل را حل کنند تا مردم و مسافران گرفتار و اذیت نشوند.

وی مدعی شد: من یک پزشک هستم و چند قلم دارویی که باید برای جلوگیری از فاسد شدن در یخچال نگه داری شود را با خود به همراه داشتم که از مسوولان هواپیما خواستم داروها را تا مقصد در یخچال نگه داری کنند که اعلام کردند هواپیما یخچال ندارد!

پزشک دیگری که مدام باید مسیر یزد به تهران و بالعکس را برای تدریس و طبابت طی کند، گفت: باید صادقانه با مسافران برخورد می کردند که نکردند. من به اتفاق خانواده از شب تا صبح در فرودگاه معطل بودیم در حالی که می توانستند اعلام کنند که پرواز صبح انجام می شود اما سه بار پیامک تاخیر پرواز دریافت کردیم.

مدیر فرودگاه بین المللی شهید صدوقی با تایید تاخیر پروازهای این شرکت هواپیمایی گفت: پرواز از مبدا تهران با تاخیر هفت ساعته بود که موجب نارضایتی مردم شد و تعدادی از آنها در اعتراض به این تاخیر و برخوردهای نامناسب آسمانی ها هواپیما را ترک نکردند.

عباس محمدی اضافه کرد: در نهایت با آنها صحبت کردیم و قرار شد خسارت و بلیط آنها تامین و هواپیما را ترک کنند.

وی افزود: مسافران مدعی بودند که اطلاع رسانی مناسب انجام نشده و حقوق شهروندی رعایت نگردیده است و حتی شرکت هواپیمایی مربوطه پاسخگوی مشکلات نبوده است.

محمدی با تاکید بر پیگیری حقوق مسافران افزود: با مسافران صحبت کردیم و قرار شد شکایتی تنظیم کنند و ما رسیدگی کنیم.

به گفته وی روزانه به طور میانگین ۱۰ پرواز در فرودگاه یزد انجام می شود که پرواز به مقاصد تهران، مشهد، اهواز و بندرعباس به صورت عادی و پروازهای عتبات عالیات، تبریز، کیش، قشم، شیراز و زاهدان به صورت موردی است

گزارش دیگری حاکیست استاندار یزد هم پس از مطلع شدن از واقعه رخ داده پیگیر ماجرا بوده و دستورات لازم برای ساماندهی وضعیت پروازها صادر کرده است.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقشه کرونایی یزد آبی‌تر شد

هفت شهرستان استان یزد در وضعیت آبی کرونایی