بافق ظرفیت های خوبی را در زمینه فعالیت های فرهنگی هنری دارد

به گزارش هفته نامه افق کویر؛ مجتمع فرهنگی هنری وحشی بافقی با هزار متر زیربنا و با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال شامل فضاهای اداری، آموزشی، خدماتی، رفاهی، کارگاهی، سالن چندمنظوره، پلاتو، اتاق گریم، سالن ورودی و اتاق فرمان در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر، عصر پنجشنبه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۱ ” با حضور” محمد مهدی اسماعیلی” وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح کرد.
محمد مهدی اسماعیلی گفت: عده ای در سدد تقابل بین هنر و فرهنگ هستند در حالی که چنین نیست.
وی تصریح کرد:در نظام حکمرانی فرهنگ و هنر مسئولیت داشته ام و مجلس هم کمک کند تا در برنامه هفتم فرهنگ و هنر با قدرت ادامه یابد.
وی افزود: تلاش می کنم بخشی از مشکلات را در همین سفر در خصوص کمبود بودجه حل نمایم.
احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در این آیین گفت: بیش از دو میلیارد تومان هزینه این مجتمع را سنگ آهن مرکزی بافق تقبل کرده است.
عابدی بیان کرد: این مجتمع از سال ۹۳ احداث شده که با فراز و نشیب ها به سرانجام رسید و سالن ها نیز به صورت چند منظوره به آخر رسید.
وی گفت: کارگاه آموزشی، فضای اقامتی، سالن از جمله کاربردهای دیگر این مجتمع است.
عابدی بیان کرد: بافق ظرفیت های خوبی را در زمینه فعالیت های فرهنگی هنری دارد که امیدوام با افتتاح و بهره برداری این مجموعه بستر و زیرساخت را فراهم شود، تا هنرمندان با فراغ بال فعالیت های خود را ادامه دهند.
” صباغیان” نماینده مردم مجلس شورای اسلامی با بیان کمبودهای مراکز و مجتمع فرهنکی در حوزه بافق،مهریز،ابرکوه و خاتم ئبرشمرد و گفت:
وی در ادامه تصریح کرد: حذف مرزبندی بین فرهنگ و هنر یکی از دغدغه های اینجانب در مجلس شورای اسلامی است.

حدیث عباسی|

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

زمین لرزه بخش هایی از شهرستان بهاباد یزد را لرزاند

زمین لرزه ای با شدت ۴.۲ درجه در