خدا را نمی‌توان فریب داد

وقتی این سخنان گهر بار را از نهج‌البلاغه می خواندم به یاد پرونده‌ها و افرادی افتادم که در محاکم قضایی به هر ترفند و دروغگویی و دغل کاری و با شاهد تراشی در صدد هستند که حقوق دیگران را پایمال و به آن تعرض و دست درازی کنند و اگر به این سخنان عمل می شد از خیل عظیمی از پرونده‌ها در محاکم دادگستری کاسته می‌شد.

خدا را نمی توان فریب داد
ای بندگان خدای ! شما و هر چه که آرزو دارید در این دنیا مهمانانی هستید که پیش و دنبال ، میهمانسرای خود یعنی این دنیا را ترک خواهید کرد و با جهانی آمال و امید در دل خاک دفن می‌شوید.
در آنجا در گور تیره و تنگ از کردار تان به دقت بازپرسی می‌شود، و اگر حقی در این جهان پایمال کرده اید و به سرای جاودان شتافته اید سنگینی و رسوایی آن را به حد کمال احساس خواهید کرد.
عمری کوتاه و زودگذر که به سرعت برق رو به مرگ می‌رود.
شگفتا ، شما می‌پندارید که بهشت زیبای خداوند را می‌توان به مکر و با حیله گری بدست آورد و همچون پروردگاری را ، همانند مشتریان ساده‌دل تان گول زد.؟
شما می‌خواهید که دوستی خدا را با این سر و وضع مکر آمیز و حیله‌گرانه به خود ببندید و از اولیا ا… و مقربان درگاه ایزد متعال باشید.؟
ممکن است که مردم زشتکار و هرزه را هم ظالم شمرد زیرا آن‌ها بر نفس خود ستم می‌کنند اما هیچ ظلمی در نظر قرآن از تعدی و تجاوز به حقوق دیگران بزرگتر نیست .
زبان خود را پیوسته پاک و راستگو نگه دارید.
خوشا به آن کسی که بر گناهان خود گریسته و از رفتار خویش بیش‌از دیگران نگران باشد ، اندرز مرا بپذیرید تا در دو جهان رستگار شوید .

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

زمین لرزه بخش هایی از شهرستان بهاباد یزد را لرزاند

زمین لرزه ای با شدت ۴.۲ درجه در