یک میان وعده ساده می‌تواند یک تمرین را “خنثی و بی‌اثر” کند!.

 به گزارش هفته نامه افق کویربدنسازی یعنی ساختن بدن! پس یعنی بادی بیلدینگ، فیزیک و بادی کلاسیک که نامشان از «بادی» یعنی بدن تشکیل شده هم مثل بدنسازی هستند؟ دنیای بزرگ بدنسازی برای کسانی‌که به بدن‌های عضلانی و متناسب علاقه‌مندند و تمایلی به درشت و حجم زیاد بدن ندارند، رشته‌های دیگر بدنسازی مثل بادی کلاسیک را ارائه می‌کند. این رشته ورزشی تأکیدی بر ساخت اندامی حجیم و درشت ندارد
افق کویر:لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
میلاد میرعلمی” رئیس کمیته بخش بادی کلاسیک رشته بدنسازی هستم.
افق کویر:چند سال در این رشته فعالیت دارید؟
“حدوداً ۸ سال هست که در این رشته فعالیت دارم.
افق کویر:چگونه به سمت این ورزش گرایش آوردید؟
ابتدای کودکی علاقه زیادی به ورزش داشتم. کشتی، کاراته و فوتبال هم فعال بودم اما در همان سنین نوجوانی با رفتن به باشگاه در رشته بدنسازی کار کردم و بعد از پیشرفت هایی که داشتم عاشق این رشته شدم و فعالیتم را تا الان ادامه دادم.
افق کویر: در چه شاخصی فعال هستید؟
رشته ای که من کار می کنم در شاخه بادی کلاسیک و حوزه زیبایی اندام هست و مسابقات در این زمینه هستند.
افق کویر:آیا رژیم غذایی خاصی را باید رعایت کرد؟
٪۸۵ بدنسازی بستگی به تغذیه شما دارد. به این‌صورت که مواد غذاییِ مصرفی شما، مهم‌ترین نقش را در رسیدن به هدفتان خواهد داشت. رژیم غذایی شما از انواع تمریناتی که انجام می‌دهید و حتی مکمل‌هایی که استفاده می‌کنید؛ بسیار مهم‌تر است.
ممکن است سه بار در هفته وزنه بزنید. اگر حرفه ایی هستید شاید مثلا شش بار درهفته این تمرین را انجام دهیدو یا ممکن است هفته‌ای ۲ تا ۳ بار تمرینات کاردیو انجام دهید. اما، به این نکته باید توجه داشت که چند بار در هفته غذا می‌خورید؟ بیشتر افرادی که بدنسازی کار می‌کنند وعده‌های غذایی‌شان را به بیش از سه وعده در روز افزایش می دهند بسیاری از بدنسازان ۶ وعده در روز غذا می‌خورند. این یعنی در هر هفته ۴۲ فرصت مختلف برای تناسب اندام و سلامتی وجود دارد. علاوه بر این، از آنجا که امروزه غالب وعده‌های غذایی ما به لحاظ کالری، متراکم است؛ یک میان وعده ساده می‌تواند یک تمرین را “خنثی و بی‌اثر” کند!.
افق کویر:به جوانان چه توصیه ای می کنید؟
به جوانان توصیه می کنم ابتدا اینکه این یک ورزش هست بسیار باعث نشاط و شادابی بدن می شوند، ولی اگر کسی می‌خواهد در حوزه مسابقات شرکت کند،باید چند فاکتور در نظر بگیرد مثل ژنتیک، مربی خوب، اهداف بلند مدت و یه موقعیت مالی خوب چرا که مسابقه دادن در این رشته هزینه بر هست.
و کسانی که این فاکتور هارا ندارند در همان حوزه آماتور تمرین کنند و فکر مسابقه دادن نباشند.
افق کویر:هدف شما در آینده چیست؟
هدف اصلی من از این رشته این هست تا زمانی که می توانم ورزش کنم یعنی تا زمان پیری.
افق کویر: چه انتظاری مسوولین دارید؟
انتظار خاصی از مسئولین نیست؛ فقط اینکه هوای ورزشکار‌هارا داشته باشند . چون تعداد زیادی از جوانان به این رشته روی آوردند چرا که ژنتیک ایرانی در این ورزش خیلی خوب هست و به همین علت افرادی زیادی به این ورزش وارد شدند. و این شامل شهر خودمان بافق هم می شود.

افسانه رنجبر

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

زمین لرزه بخش هایی از شهرستان بهاباد یزد را لرزاند

زمین لرزه ای با شدت ۴.۲ درجه در