دستگیری ۲۶۳ نفر در یزد در قالب طرح ارتقاء امنیت اجتماعی

نیروی انتظامی شهرستان‌های یزد و بافق با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در مجموع ۲۶۳ معتاد و خرده فروش را به همراه مقادیری از انواع مواد مخدر دستگیر کردند.

به گزارش هفته نامه افق کویر به نقل از ایسنا یزد، سرهنگ «حمیدرضا اکبری نژاد» جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان یزد در همین رابطه گفت: از آن جایی که یکی از دغدغه‌ها و مطالبه‌های مردمی در حوزه امنیت اجتماعی، جمع‌آوری معتادان و پاکسازی اماکن عمومی و تفرجگاه ها از وجود این دسته از افراد است، ماموران پلیس یزد اقدام به اجرای طرح پاکسازی، دستگیری معتادان و برخورد با خرده فروشان شهرستان طی هفته گذشته کردند.

وی افزود: در این طرح ۱۹۸ معتاد دستگیر و مقدار قابل توجهی انواع موادمخدر کشف شد که در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و متهمان به دادسرا معرفی شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان با بیان این که عملکرد پلیس موجب رضایتمندی شهروندان شده است، خاطرنشان کرد: به جهت حفظ آسایش و آرامش شهروندان، این طرح ها در نوبت های متعدد با تمام توان توسط این فرماندهی اجرا خواهد شد.

سرهنگ «شهرام طولابی نژاد» فرمانده انتظامی شهرستان بافق نیز با اشاره به اجرای طرح پاکسازی شهر از وجود معتادان و خرده فروشان موادمخدر، از دستگیری ۶۵ نفر معتاد و خرده فورش مواد مخدر این شهرستان طی تعطیلات نوروز امسال خبر داد.

وی گفت: از این افراد مقادیری انواع موادمخدر کشف شد و تعدادی از معتادان به کمپ ترک اعتیاد معرفی شدند.

کشف محموله‌های سوخت قاچاق در مروست و اردکان
سرهنگ «عباس رضایی» سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان مروست در این رابطه از کشف قریب به دو هزار لیتر سوخت قاچاق از یک دستگاه پژو ۴۰۵ در محور مواصلاتی ترکان به توتک خبر داد و گفت: دستگیری راننده متواری این خودرو در دستور کار پلیس قرار دارد.

سرهنگ «مجتبی نظری فرد» جانشین انتظامی شهرستان اردکان نیز به توقیف دو دستگاه خودرو نیسان و سمند حامل سوخت قاچاق در این شهرستان اشاره و در تشریح جزئیات آن، بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی اردکان در راستای کنترل محورهای مواصلاتی به دو دستگاه خودرو نیسان و سمند مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر خودروها را متوقف کردند.

وی بیان کرد: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از خودروها، مقدار ۲۳۰۰ لیتر سوخت قاچاق خارج از شبکه توزیع فرآورده های نفتی کشف کردند.

جانشین انتظامی شهرستان با بیان اینکه در نهایت پرونده به همراه متهمان به مرجع قضایی ارسال شد، گفت: قاچاق از عوامل ناامنی اقتصاد است که باید با این معضل برخورد شود.

دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۹ فقره سرقت
سرهنگ «حمیدرضا اکبری نژاد» جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان یزد از دستگیری سارق اماکن خصوصی با اعتراف به ۹ فقره سرقت در شهرستان یزد خبر داد و اظهار کرد: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهرستان یزد، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری ۱۸ حسن آباد مشیر قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی سرنخ های پرونده، ماموران با بکارگیری اقدامات پلیسی موفق به شناسایی و دستگیری یک سارق شدند که متهم در تحقیقات تکمیلی ماموران تاکنون به ۹ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرده است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان بیان کرد: متهم با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی و از آنجا روانه زندان شد.

 اکبری نژاد در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از سیستم‌های امنیتی و حفاظتی، یک اصل مهم در پیشگیری از سرقت است.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

صدای افق

این که گفته می شود قرار است ۲