مشارکت بیش از ۸۲ درصد از مردم شهرستان بافق در انتخابات

به گزارش هفته نامه افق کویر؛ دومین دوره چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ در شهرستان بافق برگزار شد و ههمچنین در این دوره مشارکت بالایی ثبت شد و ۸۲٫۳۴ درصد از مردم این شهرستان در انتخابات شرکت کردند و پس از شمارش آرا در شهرستان بافق ، جلیلی با ۱۵ هزار و ۵۸۰ رای و ۶۱٫۰۷ درصد در جایگاه اول و پزشکیان با ۹ هزار و ۴۴۴ رای و ۳۷٫۰۲ درصد در جایگاه دوم قرار داشتند، آرای باطله بافق هم ۴۸۶ رای با ۱٫۹۱ درصد ثبت شده است.
با اعلام پایان شمارش تعرفه‌ها در تمامی شعب اخذ رأی در داخل و خارج کشور، مسعود پزشکیان با کسب اکثریت آرا، به‌عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.
«محسن اسلامی» در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: مجموع آرای ماخوذه (مجموع برگهای رأی صحیح و باطله مأخوذه) داخل و خارج ایران ۳۰ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۵۷ رأی است که آرای کاندیداها به شرح زیر است:

– مسعود پزشکیان حائز ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای
– سعید جلیلی حائز ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۷۹ رای
سخنگوی ستاد انتخابات کشور یادآور شد: بر این اساس آقای مسعود پزشکیان به عنوان منتخب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری محسوب می‌شود.
وی افزود: در رابطه با میزان مشارکت باید به اطلاع رسانده شود؛ که مبتنی بر تعداد تعرفه مصرف‌شده توسط رأی دهندگان که برابر با ۳۰ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۹۳۱ رأی است، درصد مشارکت ۴۹.۸ است.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مسئولین شهرستان به کمک اداره ورزش وجوانان شهرستان بیایند

 به گزارش هفته نامه افق کویر؛ خبرنگار ما