حتماً پیغام ما را به بیمارستان بافق برسانید

به گزارش هفته نامه افق کویر؛ شهروندی با مراجعه به دفتر هفته نامه خواستار رسیدگی، مشکلی که در بیمارستان بافق برایش به وجود آمد، گردید که در ادامه می خوانید.
مادر محمد حسین مصطفی پور ۱۳ ساله در این باره گفت: روز پنج شنبه ۲ خرداد ماه فرزندم در بیرون از محیط مدرسه دچار پیچ خوردگی از ناحیه پا می شود، درد و فریادهای محمد حسین به قدری زیاد است که او را به بیمارستان ولی عصر(عج) می رسانیم. در بیمارستان عکس از پای محمد حسین می گیرند و می گویند: دچار شکستگی نشده است، مفصل و تاندون پا آسیب دیده است. از پرسنل بیمارستان تقاضای معاینه پزشک متخصص را می‌نمایم، جواب می دهند: اکنون دکتر اتاق عمل است و به خاطر این که مشکل فرزند شما اورژانسی نیست ، از اتاق عمل بیرون نمی آید.
از دکتر بخش تقاضای آمپول درد می کنم، جواب می دهد: می توانید به خانه بروید و قرص مسکن به فرزندتان بدهید.یا اگر می‌خواهید دکتر فرزندنتان را ببیند پشت در اتاق عمل منتظر بمانید تا دکتر بیرون بیاید.
مادر محمدحسین در ادامه گفت: مدتی در پشت درب اتاق عمل منتظر ماندم، دکتر بیرون نیامد، ناچاراً پیش محمد حسین برگشتم، وقتی برای بار دوم به طرف اتاق عمل رفتم، گفتند: دکتر از اتاق عمل بیرون رفته و در بخش اداری است. در بخش اداری سراغ پزشک متخصص را گرفتم. گفتند: به بیرون از بیمارستان رفته است. از یکی از پرسنل بیمارستان خواهش کردم با دکتر تماس بگیرد: آقای دکتر در جواب گفته بود: بعد از ظهر ساعت ۵ به مطب بیاید تا فرزندشان را ببینم.
دوباره نزد دکتر اورژانس رفتم و تقاضا کردم تا پای فرزندم را آتل بندی کند. دکتر اورژانس در جواب گفت: در خانه قرص مسکن به فرزند بدهید و با باندکشی پای فرزندنتان را ببندید.
ناچاراً مجبور شدیم با وسیله شخصی در حالی که محمد حسین از شدت درد به خود می پیچید او را به بیمارستان مرتاض ببریم، دکتر بیمارستان یزد در اولین اقدام آمپول مسکن به فرزندم ترزیق نمودند و بعد از آن که اقدامات اولیه را انجام دادند پای محمد حسین را گچ گرفتند.
دکتر بیمارستان یزد هنگامی فهمید که بیمارستان بافق هیچ اقدامی برای فرزندم انجام نداده است؛ گفت:حتماً پیغام ما را برسانید که این چه بیمارستانی است که در بافق وجود دارد که اقدامات اولیه بر روی پای محمد حسین صورت نگرفته است .باید پای فرزند شما آتل بندی می‌شده یا باند کشی و مسکن به بیمار داده می شد تا بتوانید فرزندنتان را به یزد بیاورید چرا که مفصل پا از هم جدا شده است.
وقتی به بافق آمدم، نزد رییس بیمارستان رفته و از پرسنل بیمارستان شکایت نمودم که وی در جواب گفت: حتما رسیدگی می شود.
پیرامون این موضوع با دکتر دانشی رییس بیمارستان بافق گفتگویی انجام شد که وی گفت: در مورد مریض مورد نظر “محمد حسین مصطفی پور” به پزشک بخش که اقدامات اولیه را انجام نداده بود، تذکرات لازم داده شد. در حال حاضر به دلیل نبود دکتر ارتوپد در شهرستان بافق با دکتر توانا تماس می گیرند، در حالی که وی دکتر جراح می باشد.
وی ادامه داد:متخصص ارتوپد فقط روز چهارشنبه ها به بافق می آید که در صورت نیاز در یزد عمل می کند. اما برای این که مشکل اساسی حل شود از مهرماه امسال دکتر ارتوپد به صورت تمام وقت در شهرستان بافق با پیگیری های که انجام دادیم و قولی که دکتر نوری معاونت درمان دانشگاه به ما دادند، در بافق مستقر می شود.

معصومه غلامرضاپور

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

علائم و نشانه‌های ظهور امام زمان عجل ا… تعالی فرجه الشریف

یَمحوا ا… ما یَشاءُ و یُثبِتُ و عِندَهُ