یزدی ها در روز دندانپزشک، رایگان معاینه می شوند

یزد- ایرنا- رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران، شاخه یزد گفت: معاینه دندانها در روز دندانپزشک/۲۳ فروردین/ در هفت نقطه این استان به صورت رایگان انجام می شود.

دکتر ‘علیرضا نواب اعظم’ روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: مردم می توانند روز جمعه از ساعت هشت و نیم صبح تا ۶ عصر به هفت نقطه شهر یزد مراجعه و ضمن معاینه رایگان دندانها، آموزش های لازم در بخش دهان و دندان را فرا گیرند.
این متخصص جراحی دهان، فک و صورت، این نقاط را مسجد ملا اسماعیل(محل برگزاری نماز جمعه)، میدان آزادی و بوستان های کوهستان، غدیر، حسن آباد، هفت تیر و پارک بزرگ شهر اعلام کرد.
به گفته وی ۲۵ دندانپزشک عمومی و متخصص شامل اعضای انجمن دندانپزشکی و متخصصان این انجمن با همکاری مرکز بهداشت، کادر دانشگاه و دانشجویان سال آخر دانشگاه در قالب سه خودرو سیار و نصب چهار چادر، نسبت به معاینه دندان مراجعه کنندگان اقدام می کنند.
وی از همکاری خوب هلال احمر در اجرای این طرح خبر داد و یادآور شد: دندانپزشکان، ضمن معاینه رایگان دندانها، آموزش های بهداشت دهان و دندان را ارائه و بروشورهایی در همین زمینه به مراجعه کنندگان تحویل می دهند.
دکتر نواب اعظم تصریح کرد: آن دسته از مراجعه کنندگانی که نیاز به درمان داشته باشند به مراکز دندانپزشکی که هزینه های اندکی دریافت می کنند مثل دانشکده دندانپزشکی و درمانگاههای دولتی معرفی می شوند.

*** پیام های بهداشت دهان و دندان
رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران، شاخه یزد در ادامه، توجه به بخش دهان و دندان را به چهار بخش شامل اطفال، سالمندان، مادران باردار و بهداشت دهان و دندان تقسیم کرد و یادآور شد: هر کدام از این بخشها پیامهایی دارد که باید مردم به آن توجه کنند.
وی توجه به بهداشت دهان و دندان برای جلوگیری از ابتلا به سرطان دهان را مهم دانست و گفت: دندانپزشکی، تنها رشته ای است که متخصصان آن در معرض خطر و ابتلا به بیماریهایی چون هپاتیت و ایدز هستند.
دکتر نواب اعظم تصریح کرد: ۳۰ تا ۴۰ درصد متخصصان این بخش بعلت بیمارهای مختلف مراجعه کنندگان در معرض ابتلا به این بیماری ها می باشند.

***قیمت آمپول های بی حسی، پنج تا ۶ برابر شده است
رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران، شاخه یزد به گرانی نرخ خدمات این بخش اشاره کرد و گفت: پارسال، نرخ آمپول های بی حسی در کشور بین پنج تا ۶ برابر شد.
وی اضافه کرد: سالانه به ۸۰۰ هزار آمپول بی حسی نیاز است و این در حالیست که پارسال فقط ۳۵۰ هزار آمپول تولید شد و همین امر، گرانی این محصول را به دنبال داشت.
دکتر نواب اعظم، ثبت نام الکترونیکی و سهمیه بندی را تنها چاره کاهش قیمت آمپول بی حسی و جلوگیری از عرضه آن در بازار آزاد دانست که در دست اقدام است .
وی تعداد دندانپزشکان عمومی و متخصص استان را بیش از ۴۵۰ نفر اعلام کرد که ۱۰۰ نفر از این تعداد را متخصصان در بخش های مختلف تشکیل می دهند.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

۱۸ سال خدمت صادقانه که به چشم نیامد

به گزارش هفته نامه افق کویر، ﺯﻧﺎﻥ به