سه مکان دیدنی اطراف مشهد که زائران از آن غافل‌اند

این روزها با وجود زندگی ماشینی و روزمرگی در شهرها طبیعت‌گردی به یکی از جذاب‌ترین نوع سفرها تبدیل‌ شده است و افراد زیادی تمایل دارند بخش عمده سفر خود را به‌دوراز دغدغه‌ها و هیاهوی زندگی مدرن در طبیعت سپری کنند.

به گزارش ایسنا، بناب اعلام سلطان سفر، مشهد مقدس به‌عنوان قطب گردشگری ایران، علاوه بر وجود حرم مطهر حضرت رضا (ع) از جاذبه‌های طبیعتی بسیاری برخوردار است که گردشگران مشهد می‌توانند با اجاره سوئیت در مشهد یا مناطق ییلاقی آن، با خیال آسوده بخشی از برنامه سفر خود را به گشت‌وگذار در ییلاقات اطراف مشهد اختصاص دهند.

روستای کنگ: ماسوله خراسان

روستای زیبای کنگ که با معماری پلکانی به ماسوله خراسان شهرت دارد. این روستا در غرب ییلاق طرقبه و در ۲۹ کیلومتری مشهد قرار دارد. کنگ یکی از بهترین جاهای دیدنی مشهد در دامنه کوه‌های بینالود است که آب‌وهوای خنک، وجود باغ‌های میوه و رودخانه از یک‌سو و از سوی دیگر سابقه تاریخی هزارساله، آن را به یک مقصد طبیعت‌گردی در مشهد تبدیل کرده است. چشیدن طعم آش بلغور در رستوران‌های سنتی روستا و خرید سوغاتی‌های مثل زرشک و زعفران و میوه‌های سردرختی مانند گیلاس و آلبالو در روستای ییلاقی کنگ را از یاد نبرید.

ییلاق شاندیز

شاندیز ییلاقی خوش آب و هوا و معتدل در دامنه کوه‌های بینالود است که تنها ۳۸ کیلومتر با مشهد فاصله دارد. این منطقه با درختان سر به فلک کشیده‌اش، چشم هر بیننده‌ای را نوازش می‌دهد. وجود دره‌های مصفا و رودخانه‌های پرآب که از دامنه کوه‌های بینالود سرچشمه می‌گیرند، مناظر طبیعی بی‌نظیری را خلق کرده است. شاندیز در کنار طبیعت زیبای خود با آثار تاریخی و جاذبه‌های تفریحی جذابیت بیشتری برای گردشگران مشهد پیدا کرده است. آثار تاریخی مانند آرامگاه شیخ حافظ ابرده‌ی، رباط تاریخی ویرانی شاندیز، بقایای قلعه تاریخی شاهان دژ شاندیز، روستای ابرده بالا و موزه رباط ویرانی از یک‌سو و جذابیت‌های دیگر این منطقه مانند شیشلیک رستوران‌های پدیده و ارم شاندیز نیز قابل چشم‌پوشی نیست. برای اقامت در شاندیز می‌توانید از سایت سلطان سفر کمک بگیرید و از بین گزینه‌های اجاره سوئیت در مشهد یا شاندیز به دنبال ویلا و سوئیت در منطقه شاندیز باشید.

پارک طبیعی هفت‌حوض مشهد

پارک طبیعی هفت‌حوض مشهد طبیعتی بکر و منطقه‌ای گردشگری در ۷ کیلومتری مشهد است که شامل حوضچه‌ها، صخره‌ها و سنگ‌های صاف و صیقلی با طبیعتی چشم‌نواز و زیبا می‌باشد. این حوضچه‌ها به صورت پدیده‌ای طبیعی، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران‌های اسیدی شکل گرفته‌اند و هفت‌حوضچه با اندازه‌های مختلف به وجود آمده است که یکی از زیباترین جاهای دیدنی مشهد به شمار می‌رود. برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی پارک هفت‌حوض پیشنهادی بسیار مناسب است فقط توجه داشته باشید که به علت کوهستانی بودن مسیر دسترسی به پارک، وسایل و کفش مناسب به همراه داشته باشید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

درآمد ۹ میلیون تومانی در ماه با تولید نان بستنی

کارآفرین ۳۲ ساله با تولید نان بستنی در